Lazer epilasyonda kıl kökleri ışınlara değil, güçlendirilmiş ultraviyole ışıklara maruz bırakılır. Lazer epilasyonun ışığı, ciltte ilerlemeden, sadece melanin pigmenti tarafından emilir. Melanin pigmenti tarafından emilen lazer epilasyon ışığı, kıl köklerinde belirli bir tahribat yaratarak tüy üretimini sonlandırır. Cilt üzerinde herhangi bir zarara sebep olmayan lazer epilasyonda kıl kökleri arasından sadece aktif dönemde olanlar etkilenir. İşlemin en az 8 seanstan oluşmasının temel nedeni, her seansta aktif kıl köklerini tahrip etmektir. Çünkü her kök aynı dönemde aktif döneme girmez.

Lazer epilasyon istenmeyen tüyler için kalıcı çözümdür

Günümüzde kullanılan teknoloji ve yeni cihazlar sayesinde istenmeyen tüylerden epilasyon yardımıyla kalıcı olarak kurtulmak mümkündür. Lazer epilasyonun amacı çevredeki dokular zarar göreden sadece tüy köklerinin kalıcı şekilde tahrip edilip, tüy üretememesini sağlamaktır. Hormonal bir sorun söz konusu değilse, kişinin tüy ve ten rengine uygun bir cihazla müdahale edildiği takdirde kıl köklerinin tüy üretimi kalıcı şekilde durdurulabilir.  Lazer epilasyon uygulanan bölgelerde bulunan tüylerde %90’a varan azalmalar görülür. Henüz ilk seanstan sonra bile gözle görülür azalma yaşanmaya başlanır.

Lazer epilasyon kaç seans olmalıdır?

Lazer epilasyon, etkileri tek seansta maksimuma ulaşabilen bir işlem değildir. Lazer epilasyon ışığı aktif kıl kökleri üzerinde etkilidir, maalesef vücudumuzda bulunan tüm tüy kökleri aynı anda aktif halde değildir. Uygulama anında aktif olan tüy kökleri lazer ışığından etkilenirken, istirahattaki ve gerileme dönemindeki kökler etkilenmez.  Tüy rengi, yapısı ve büyüme evreleri kişiden kişiye göre değişiklik gösterdiği için gerekli seans sayısı da herkes için farklılık gösterir. Uzmanlar tarafından en başarılı sonuç için en az 8 seans önerilir. Kişiye göre değişebilen seans sayısı, uygulama bölgesine göre de  değişkenlik gösterebilir. Lazer epilasyon işlemi yaptırmak istiyorsanız uzmanınızla görüşerek kendiniz için gerekli olan seans sayısını öğrenebilirsiniz.

Lazer epilasyonda seans aralıkları ne olmalıdır?

Lazer epilasyon işleminin başında seans aralıkları, vücut bölgesinde ortalama 6-8 hafta arası değişirken, yüz bölgesinde ortalama 4-6 hafta arasıdır. İlerleyen seanslarda bu süreler daha da uzayabilir. Bir sonraki seans için en uygun zaman, tüyün tekrar büyüyüp ten üzerinden fark edilebildiği zamandır. Çünkü tüylerin görünecek kadar büyümesi köklerin aktif olduğunun ve seanstan etkileneceğinin göstergesidir.

Merkezimizde, seanslarınızdan 15 gün sonra gerçekleştirilen ve gerekli durumlarda tüy köklerine müdahale edilen kontrol seansları, ana seanslarınıza dahil edilmemekle birlikte ücretsizdir.

Leave a Reply