Erkeklerde lazer epilasyon işleminin tercih edilme nedeni kadınlarda olduğu gibi istenmeyen tüylerden kurtulmak için harcanan vakitten kazanarak kalıcı çözüm elde etmek. Birçok erkek göbek, sırt, göğüs bölgesindeki fazla tüylerden şikayetçi ve bu durum, özgüveni hatta sosyal yaşantıyı aksatacak kadar ciddi problemlere sebep olabiliyor.  Özellikle son birkaç yıldır lazer epilasyon yaptıran erkeklerin sayısı, istatistiklere göre kadınlarla eşit sayıları buluyor.

Kadınlara oranla daha sert ve koyu renkli tüy yapısına sahip olan erkekler için de istenmeyen tüylerden kurtulmak artık oldukça kolay, acısız ve konforlu… Erkeklerde oldukça başarılı sonuçlar veren lazer epilasyon uygulaması, kıl dönmesi sorununu da kesin olarak ortadan kaldırır.

Erkeklerin lazer epilasyon için en çok tercih ettiği bölgeler

Erkeklerde lazer epilasyon için en çok tercih edilen bölgelerin sırt, boyun, ense ve elmacık kemiği bölgelerini tercih ettikleri gözleniyor. Ayrıca göğüs, koltuk altı, karın ve bel bölgesine de epilasyon yaptıran erkeklerin sayısı giderek artıyor.

18 yaş itibariyle uygulanmasında herhangi bir sakınca olmayan lazer epilasyon işlemi için herhangi bir üst yaş sınırı yoktur. Ancak şuan kullanlan teknoloji ile cihazların beyaz tüyleri görmesi mümkün olmadığından, beyazlayan tüylerin lazer epilasyon işleminden etklenmediği unutulmamalıdır.

Koyu ten rengi lazer epilasyon için bir engel midir?

Koyu bir ten rengine sahip erkekler de doğru cihaz tercihi oldukça herhangi bir problem yaşanmadan tüylerden kurtulabilir. Lazer epilasyon işleminde kadınlar gibi erkekler için de cihaz seçimi oldukça önemlidir.

Erkeklerde lazer epilasyon kaç seans olmalıdır? Seans aralıkları nasıldır?

Lazer epilasyon seans sayıları, tüy rengi, yoğunluğu, yapısı ve uygulama bölgeleri göz önüne alındığında kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Ortalama olarak 8-10 seansın yeterli olabileceği söylense de kendinize uygun seans sayısı hakkında bir uzmandan bilgi almak en doğrusu olacaktır.

Lazer epilasyon uygulanacak olan bölge yüz ise; başlangıçta seans aralıkları ortalama 4-5 hafta, diğer bölgeler için 6-8 hafta arasında değişiklik gösterir. Seanslar ilerledikçe, seans aralıkları da uzayabilir.

Lazer epilasyon işleminden önce ve sonrası yapılması gerekenler kadın ve erkekler için farklılık göstermez. Lazer epilasyon işlemine başlamadan ve lazer epilasyon yaptırırken dikkat etmeniz gerekenleri merkezimizin diğer makalelerinden takip edebilirsiniz.

Kişisel bakımlarınız için en etkili tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için 0212 257 34 34 numaralı telefondan veya iletişim formundan uzmanlarımızla ile iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Leave a Reply