Lazer epilasyon ve güneş etkileşimi

Dünya genelinde 20 yılı geçkin bir süredir uygulanan lazer epilasyon işlemi, aslında 4 mevsim yapılması mümkün olan bir işlem. Ancak, yaz aylarında uygulamayı yaptıran kişi bronzlaşırsa uygulama başarılı ve etkili şekilde gerçekleştirilemiyor. Ayrıca, yüksek faktörlü güneş koruyucu kremlerle uygulama bölgesi korunmazsa lekelenme ve tahriş problemleri ile karşılaşılıyor, cilt üzerinde iz gibi kalıcı deformasyonlar oluşabiliyor. Özellikle yaz mevsiminde ihtiyaç duyulan ve büyük kolaylık sağlayan lazer epilasyon işlemi için en doğru zaman, güneş etkisinin minimuma indiği sonbahar ya da kış mevsimi.

 

En uygun zaman sonbahar-kış dönemi

İstenmeyen tüyler, hem kadınlar hem de erkekler için büyük bir rahatsızlık sebebi olmasına ek olarak kozmetik bir sorundur. Bu sorunu çözmenin en etkili ve kalıcı çözümü olan lazer epilasyon, tek dalga boyunda yoğunlaştırılmış lazer ışığı yardımıyla, tüy köklerinin yeni tüy üretmesini önleme prensibi ile çalışır. Lazer epilasyon uygulamasında en önemli gerekliliklerden biri uygulama bölgesinin güneş görmemesi… Uygulama bölgesi güneşe maruz bırakılmadığı takdirde çok daha başarılı ve etkili sonuç alınırken, güneş ile etkileşime giren uygulama bölgelerinde önemli cilt sorunları baş gösterebiliyor. Bu sebeple lazer epilasyona başlamak için en doğru dönem sonbahar ve kış ayları. Güneş etkilerinin minimum olduğu bu dönemde cildin korunmasının çok daha kolay olmasının yanı sıra, yaza kadar geçen süreçte büyük ölçü de sonuç alınması da ayrı bir tercih sebebi oluşturuyor.

Ekim ayının başından Mart ayına kadar devam eden süreç, lazer epilasyona başlamak için en doğru zaman olarak kabul görmüştür. Lazer epilasyon uygulamasının tek seanstan ibaret bir işlem olmadığı ve seans aralıkları göz önüne alınırsa, Ekim-Kasım gibi uygulanmaya başlanan işlemin yaz başında büyük oranda tamamlanmış olması sağlanabilir.

Lazer epilasyon yaptırırken cildinizi nemli tutmayı da unutmayın

Lazer epilasyon işleminden sonra uygulama bölgesini nemli tutmak da güneşe maruz kalmamak kadar önemli. Kuru ciltler, seanstan sonra daha geç tüy dökülmesi yaşarken tahriş gibi problemlere de daha yatkın oluyor. Bu sebeple, daha etkin bir işlem için; özellikle beyaz sabun gibi cilt kurutan ürünlerden uzak durmak ve cildi düzenli olarak uzmanınız tarafından önerilen nemlendiricilerle nemlendirmek gerekiyor.

Lazer epilasyondan sonra jilet

Uygulama sonrasında genellikle jilete ihtiyaç duyulmaz. Ancak ilk seanslarınız sonrasında tüy yapınızın ihtiyacı varsa uzmanınız tarafından jilet yapmanız önerilebilir. Ancak, ip, jilet, epilatör gibi tüyleri kökten alacak olan uygulamalardan kaçınmak büyük önem taşır. bu tip kökten temizlik yapan uygulamalar tüyün yapısının yumuşamasını sağlar. Yumuşak yapıdaki tüyler lazer epilasyonda beklenen sonucun alınmasını engeller.

Kişisel bakımlarınız için en etkili tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için 0212 257 34 34 numaralı telefondan veya iletişim formundan uzmanlarımızla ile iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Leave a Reply