İlerleyen ve gelişen teknoloji sayesinde yüz bölgesine lazer epilasyon yapılması son yıllarda mümkün olmuştur. Lazer epilasyon uygulama bölgeleri arasında, hormonlardan en çok etkilenen yüz bölgesi en zor sonuç alınan bölgedir. Uğraşılması oldukça zahmetli ve zor olan yüz bölgesindeki tüyler, yüz bölgesine lazer epilasyon  yapılarak kesin şekilde yok edilebilir. Yüz bölgesinde bulunan tüyler; derinlik, kalınlık, renk ve hormonal duyarlılıktan dolayı diğer bölgelere göre farklılık gösterirler. Yüze uygulanan lazer epilasyonda, genel olarak en etkili cihazın diode lazer olduğu bilinse de, kriter farklılıklardan dolayı genelleme yapmak pek doğru değildir. Her insanın tüy yapısı, ten rengi farklılık göstereceğinden size uygun olan cihazı bir uzmanın belirlemesi en kesin çözümü almanızı sağlayacaktır.

Yüze Uygulanan Lazer Epilasyon

Yüz bölgesine lazer epilasyon işlemi uygulatmaya başlamadan 3-4 hafta önce cımbız, ip ve ağda gibi yöntemleri kullanmayı bırakmalısınız. Yüz bölgesinde tüy rengi ve yapısı itibariyle, seans sayısı bakımından kişiden kişiye farklılık gösteren epilasyon işlemi, ortalama olarak 8-10 seans sürmektedir. Hormonal duyarlılığın en yüksek olduğu yüz bölgesine uygulanan seanslar, 1 aylık aralar ile gerçekleştirilir.

Cilt Bakımı ve Makyaj

Lazer epilasyon işlemi, direkt tüy kökünü tahrip etmeye yönelik bir işlem olduğundan; seanslardan sonra tüy köklerinde kabarma, kızarıklık ve kabuklanma gibi geçici etkiler yaşanabilir. 1-3 saat sonra, nadir durumlarda da 24 saat sonra sonlanan bu geçici etkileri yok etmek için doktorunuz tarafından önerilen nemlendirici kremleri, önerilen şekilde kullanmalısınız. Yüze uygulandıktan sonra en az 8 saat süreyle yüzünüze su değdirmemeniz gerekmektedir.

Yüze uygulanan epilasyon seansları arasında kimyasal peeling ve cilt soyma işlemleri ciddi şekilde tahriş problemi yaratabileceğinden bu tip uygulamaları yaptırmamanız gerekmektedir.

En merak edilen konulardan biri olan lazer epilasyon sonrası makyaj da dikkat edilmesi gereken konulardan biri… Lazer epilasyon seanslarınızdan sonra mümkünse 1-2 gün makyajdan uzak durmak en sağlıklısı olacaktır. Bunun yanı sıra; bilindiği üzere bazı makyaj malzemeleri çeşitli alerjik durumları tetikleyebilmektedir. Uygulama dolayısıyla hassaslaşan cilde bu tip ürünleri kesinlikle uygulamamalı, kaliteli ve cildin hava almasını engellemeyen ürünleri tercih etmelisiniz.

Güneş ışınlarının, epilasyon uygulanan bölgeler üzerindeki olumsuz etkileri her fırsatta dile getiriliyor. Yüz bölgesi de, lazer epilasyon yaptırılırken özellikle güneşten korunması gereken bölgelerin başında geliyor. Lazer epilasyon ve güneş etkileşiminden doğabilecek lekelenme probleminin önünde geçmek için mümkünse güneşe çıkmamak, mecbur kalınan durumlarda ise; mutlaka yüksek faktörlü güneş koruma kremleri kullanmak gerekiyor.

Kişisel bakımlarınız için en etkili tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için 0212 257 34 34 numaralı telefondan veya iletişim formundan uzmanlarımızla ile iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Leave a Reply