Lazer epilasyon uygulaması hakkındaki en önemli konulardan biri, işlem için kullanılan lazer epilasyon cihazları ve özellikleridir. Özellikle son dönemde lazer epilasyon için üretilmeyen farklı cihazların bile lazer epilasyon işlemi için kullanıldığı bilinmektedir. Bu tip cihazlar farklı kullanım alanları için üretildiğinden ışın güçleri ve tasarımları lazer epilasyon için zayıf kalmakta, bu cihazla yapılan işlemler başarılı ve verimli sonuçlanmamaktadır.

Lazer epilasyon işleminin yapılacağı merkez, uygulamayı yapacak uzmanın deneyimi kadar seçilen cihaz ve cihazın kişiye uygunluğu da oldukça önemlidir. Lazer epilasyon işlemine başlamadan önce kullanılan cihazların FDA onayı olup olmadığını mutlaka öğreniniz.

Uygun Cihaz Seçimi

En iyi lazer epilasyon cihazları” kavramı tamamen görecelidir. Çünkü her cihaz her cilt ve tüy tipi için uygun kriterlerde değildir. Lazer epilasyon cihazları seçilirken aslında lazer sistemi seçilmektedir. Her cihazın içerdiği lazer sistemi farklıdır. Dolayısıyla farklı kriterlere uygun sistemler kullanılarak müdahale edilmesi lazer epilasyonda alacağınız verimi arttıracaktır. Bu nedenle lazer epilasyona işlemine başlamadan hangi kriterleri taşıdığınız uzmanınız tarafından belirlenmeli, kullanılacak cihaz bu kriterlere uygun olarak seçilmelidir. Tedavi öncesinde cilt renginizi, kıl köklerinizin yapısını ve tüy kalınlığınızı teşhis ettirerek, işleminizin hangi cihazla gerçekleştirileceğini ve cihazın FDA onaylı olup olmadığını sormayı unutmayınız.

Alexandirite Lazer Epilasyon Teknolojisi

Alexandirite lazer sistemi; dalga boyu 755 nanometre olan, koyu renkli tüyleri kalıcı şekilde yok ederek, uzman kişilerce uygulandığında yanma ve lekelenme riski minimum olan bir lazer epilasyon teknolojisidir. Alexandirite lazer sisteminde atışlar tek tek yapılır.

Alexandirite lazer teknolojisinde lazer ışıkları ışıya dönüşür ve melanin pigmenti tarafından emilir. Emilen ısı kıl köklerinde tahribat yaratarak tüy üretimini kalıcı olarak sonlandırır. İnce yapılı tüylerin köklerinde  az olan melanin pigmenti, Alexandirite lazer sistemi melanini besleyerek ters etki gösterebilir, ince yapılı tüyleri çoğaltmakla birlikte daha kalın hale de getirebilir. Bu sebeple, açık bir ten rengine, koyu renkli ve kalın yapılı tüylere sahip kişiler Alexandrite lazer teknolojisinden tam verim alabilirler.

Diode Lazer (Ütüleme sistemi)

Diode Lazer teknolojisi 800-810 nanometre dalga boyu içerdiği için diğer lazer teknolojilerine göre biraz daha derine inerek sadece kıl köklerini etkileyen bir lazer sistemidir. Daha derine ulaşma özelliği uygulama esnasında duyulan acıyı biraz daha yükselttiğinden, acıyı azaltmak için soğuk jel uygulanarak yapılır. Diode lazer sistemi, cihaz başlığı soğutucu jel sürülen cilt üzerinde sabit hızla gezdirilerek uygulandığı için ütüleme sistemi olarak da bilinmektedir.  Diode lazer teknolojisi, koyu bir ten rengine, ince yapılı ve açık renkli tüylere sahip kişilerde yüksek erim sağlayan bir lazer epilasyon teknolojisidir.

Soprano Buz Lazer

Son teknoloji lazer sistemlerinden biri olan Soprano Buz Lazer, geniş bir alana uygulama imkanı sunar. Özel başlığı sayesinde işlem bölgesine aynı anda buz uygulama imkanı da tanıyan sistem, oldukça konforlu ve acısız bir epilasyon hizmeti sunar. Tüm ten renklerine uygulanabilen Soprano Buz lazer; ayva tüyleri, açık sarı ve kızıl renkli tüyler üzerinde de oldukça verimli sonuç alınmasını sağlar.

Kişisel bakımlarınız için en etkili tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için 0212 257 34 34 numaralı telefondan veya iletişim formundan uzmanlarımızla ile iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

    Not Tags

Leave a Reply