Genital şekil bozukluğunun nedenleri

Vajinal estetik, çeşitli nedenlerle vajinal bölgede ortaya çıkan sarkma ve şekil bozukluklarını gideren cerrahi bir operasyondur.  Doğum, ilerleyen yaş ve çeşitli jinekolojik ameliyatlar genital bölgede şekil bozukluğu oluşmasını tetikleyen en temel faktörlerdir.

Vajina bölgesini estetik bulmayan birçok kadın, bu durumu eşleriyle paylaşamadıkları için ilişkilerinde ciddi problemler yaşayabilir. Cinsel problemlere sebep olan bu durum, özgüven eksikliğine ve psikolojik sorunlara da sebep olabilir.

Vajinal estetik çeşitleri

Vajinal estetik operasyonlarıyla vajina dudaklarında sarkma ve renk değişikliği gibi deformasyonlara çözüm getirilebildiği gibi; idrar bölgesindeki sarkmalara bağlı olarak ortaya çıkan idrar sorunları da çözülebilir.

İç dudak estetiği (Labioplasti): En sık rastlanan genital kozmetik sorunlardan biri iç dudakların sarması ya da büyük olmasıdır. İç dudakların dış dudaklar tarafından örtülmemesi sağlık açısından bir problem yaratmasa da estetik görünümü bozar. bazı kadınlarda doğuştan gelen bir özellik olan bu durum, bazı kadınlarda aşırı kilo alıp verme durumundan ya da doğumdan kaynaklanabilir.

Dış dudak estetiği: Dış dudakların buruşuk ve sarkık görünümlü olması durumunda gerçekleştirilir. Doğuştan gelen bir özellik olabildiği gibi çok zayıf olma durumlarında da oluşabilir. Operasyon genel anestezi ya da lokal anestezi ile gerçekleştirilebilir. Hastanın kendi vücudundan alınan yağ dokusu dış dudaklara enjekte edilerek dudakların dolgunlaşması sağlanır.

Vajina daraltma (Vajinoplasti): Vajina daraltma ameliyatı genellikle cinsel hazzı arttırmak için tercih edilen ameliyatlardır. Genişlemiş vajinayı daraltıp sıkılaştırma, gerginliğini arttırma temeline dayanan operasyon hem kadın hem de erkek için cinsel hazzın artmasını sağlar. Vajinoplasti, hasta genel anestezi altındayken gerçekleştirilir,  yaklaşık bir saat sürer. hasta operasyonun ardından aynı gün içerisinde hastaneden taburcu olabilir. Operasyon sonrası ameliyat bölgesinin hijyenine maksimum özen gösterilmelidir. Ameliyattan sonra 6 hafta boyunca cinsel ilişkiye girilmemelidir.

Kızlık zarı tamiri (Hymenoplasti): Yırtılan kızlık zarının onarılması operasyonudur. Hymenoplasti, kızlık zarı parçaları kaybolmadığı sürece mümkündür. Eğer çok sayıda cinsel ilişkiye girilmiş ya da çok sayıda doğum yapılmışsa parçaları bulmak mümkün olmayacağından tamir işlemi de mümkün değildir.

Yukarıda belirtilen hizmet Estetikland bünyesinde danışmanlık hizmeti olarak verilmektedir.

    Not Tags