Etkili bir cilt yenileme sistemi olan Hydrafacial, cildin ihtiyacı olan tüm bakımların tek seansta uygulanmasını sağlayan bir işlemdir. Parlak, sağlıklı, ışıltılı, genç ve duru bir cilt isteyenlerin ilk tercihlerinden olan Hydrafacial, 10 farklı cilt problemini sonlandırma özelliğine sahiptir.

hydrafacial nedirHdyrafacial’ın uygulama alanları

Cilt bakımı, genişlemiş ve tıkalı gözenek tedavisi, cilt tonu düzensizlikleri, siyah nokta problemi, yağlı ciltlerde sebum dengelemesi, sivilce tedavisi, leke tedavisi, cildin canlandırılması, ciltteki elastikiyetin arttırılması, ince çizgi ve derinleşmememiş kırışıklıkların tedavisi, cildin nemlendirilmesi ihtiyaçlarına cevap verebilen Hydrafacial, hücre metabolizmasını hızlandırır.

Hydrafacial uygulama şekli

3 aşamalık prosedürden oluşur. İlk aşamada; cilt tipine uygun temizleyici solüsyon seçilerek cildin temizlenmesiyle başlar, gözeneklerin yumuşatılarak cihaz yardımıyla temizlenmesiyle devam eder. İkinci aşamanın hedefi cildi beslemektir. Yine cilt tipine ve cilt problemlerine uygun seçilen tonik ile gözeneklere vitamin takviyesi uygulanarak, radyofrekans başlığının sağladığı hafif sıcaklıkla cilde yedirilip harekete geçirilirler. Bu aşama cilt altındaki kollajen yapıyı da aktif hale getirir. Son aşama şoklama işlemidir. Cihazın buz başlığı cilt üzerine gezdirilerek, bir önceki aşamada radyofrekans başlığının sıcaklığı ile cilt altına nufüz ettirilen vitaminler üzerinde şok etkisi yaratılır, cilde hapsolmaları sağlanır.

Hydrafacial seansları

Tedavi amaçlı yapılan işlemlerde 1 hafta ara ile 4-6 seans önerilir. Sadece bakım ve temizleme amacıyla yapılan işlemlerde ise; ayda 1 düzenli uygulama önerilir.

Genç yaşlarda yağlanma ve sivilce problemi için tercih edilirken, orta yaş üzerinde ise; yaşanılan elastikiyet ve kollajen kaybını önleyebilmek için tercih ediiyor.

Hydrafacial’ın avantajları

Öneriye uygun takip edilen seansların sonunda cildin nemlendiği, yenilendiği, temizlendiği ve beslendiği rahatlıkla fark edilebilir. Cihazının sahip olduğu soğutucu başlık, çoğunlukla sedasyon ve solüsyonlardan sonra gözenekler, kuçültme etkisine sahiptır. Oksijen sprey, yüksek konsatrasyonu ve oksijen molekülleri aracılığıyla cildin oksijen ihtiyacını sağayarak nefes almasını sağlar. Multi-Polar RF, radyofrekans ile cilt ve cilt altı dokularda ısı artışı sağlar, yıpranan kollajen liflerini yeniler.

Hydrafacial’dan sonra dikkat edilmesi gerekenler

İşlem yapılmadan önce eğer cilt üzerinde makyaj varsa çıkarılmalıdır. İşlemden sonra ertesi güne dek makyaj yapılmamalı, cildin solüsyonları iyice emmesine zaman tanımak için bölge suyla temas ettirilmemelidir.

Konforlu ve acısız bir cilt bakım uygulaması olan Hydrafacial, ciltte herhangi bir yan etkiye sebep olmaz.

Yukarıda belirtilen hizmet Estetikland bünyesinde danışmanlık hizmeti olarak verilmektedir.

    Not Tags