Göğüs büyütme estetiğinin en önemli konularından biri silikon protez seçimidir. Operasyon sonucu tamamen etkileyen konu ile ilgili her kişinin beden yapısı farklı olduğu için pek çok alternatiften bahsedilebilir.

Göğüs kafesinin şekli, üzerindeki meme dokusu miktarı, kas miktarı, cilt elastikiyeti, göğüs kafesinin genişliği ve kişinin boyu gibi pek çok değişken hesaplanarak uygun protezi bulmak; meme büyütme operasyonunda doğal sonucu almayı sağlar.

Gögüs büyütme estetiğinde kullanılan silikon protez alternatifleri

Meme büyütme ameliyatlarında,  göğüs dokusunu taklit eden silikon protezler göğüslere yerleştirilerek daha büyük göğüsler elde etmek amaçlanır. Silikon protezler şekillerine göre yuvarlak ve damla (anatomik) olarak ikiye ayrılırken, içerik ve yüzey olarak da farklı alternatiflerden oluşurlar. Yüzey olarak düz ve pütürlü olarak iki alternatifi olan protezler içeriklerine göre incelendiğinde ise; serum fizyolojik ve silikon dolguludur. Birçok açıdan fazlasıyla çeşitlenen silikon protez alternatifleri en, boy ve yüksekliklerine veya projeksiyonlarına da göre de farklı alternatiflere sahiptir.

Protezin büyüklüğü seçilirken hastanın hastanın göğüs kafesinin özellikleri (genişliği ve uzunluğu gibi), meme dokusu ve ulaşmak istediği meme büyüklüğü göz önüne alınarak uygun şekilli ve boyutlu proteze hasta-doktor işbirliği ile karar verilir. Protezin tabanı göğüs kafesi ile orantılı olmalıdır.

Silikon protezlerin yerleşim yeri

Silikon protezlerin nereden ve nereye yerleştirileceği yine hasta-doktor iletişim ile karar verilmesi gereken konulardandır. Kol altı, meme başı, meme altı ve bazı durumlarda göbek deliğinden yerleştirilebilen silikon protezler; kas altı, kas üstü, meme altı, kas zarı altı bölgelerine yerleştirilebilir.

Protezlerin yerleştirileceği yer konusunda hem rahat ve uzun süreli kullanım, hem de operasyon sonrası oluşabilecek komplikasyonlarla karşılaşmamak adına; hekiminizin tecrübeleri doğrultusundaki önerilerini göz önünde tutarak karar almak faydalı olacaktır.

Göğüs büyütmede kullanılan silikon protezler kanser yapar mı?

Son 10 yıl içerisinde yapılan araştırmalarda; silikon protezlerin kanser ya da başka herhangi bir hastalığa neden olmadığı ispatlanmıştır.

Her operasyonda olduğu gibi silikon protezle göğüs büyütme ameliyatlarında da bir takım riskler vardır. Kanama, yara izi, enfeksiyon riskleri dışında anestezi kaynaklı bir takım risklerden ve ileri dönemde protezlerin yıpranması-deforme olması riskinden de söz edilebilir. Ameliyat öncesi yapılan testler ışığında bu tip risklerle karşılaşmamak adına önlemler alınmaktadır.

Kişisel bakımlarınız için en etkili tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için 0212 257 34 34 numaralı telefondan veya iletişim formundan uzmanlarımızla ile iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Leave a Reply