Cildi gençleştirmek ve mimiklerin zaman içinde neden olduğu kırışıklıkları yok etmek için en etkili medikal yöntemlerden biri botox işlemidir. Uygulamanın ardından çok hızlı şekilde etki eden ve sonuçlarını 6-8 ay arasında koruyan işlem ile en büyük tedirginliklerin başında ise; botoxun ifade kaybına neden olması geliyor.

Bir hastane ya da klinik ortamında doktor tarafından uygulandığı takdirde botoks işleminden tedirgin olmanın ve işlemin ifade kaybına neden olacağını düşünmek tamamıyla yersiz bir endişeden ibaret. Çünkü botoks yapmanın ya da yaptırmanın en temel amacı; yüz ifadesini ve doğallığı kaybetmeden mimik hasarının önüne geçmek.

İfade kaybını önlemek için bölge seçimine dikkat!

Yüz ifadesini kaybetmeden oluşmuş kırışıklıkları yok etmek ve ilerleyen dönemde oluşabilecek mimik hasarının önüne geçmek isteyen hastaların dikkat etmesi gereken birinci unsur; botox işleminin nerde ve kime yaptırılacağıdır. Dolgu ve botoks gibi medikal işlemlerde hastalar tarafından yapılan en büyük hata işlemi hafife alarak herkesin yapabileceğini düşünmektir. Enfeksiyondan başlayıp yüzü ifadesizleştirmeye hatta şaşılığa  kadar varacak pek çok sağlık ve özgüveni etkileyecek sorununun önüne geçmek için botox işlemi mutlaka bir doktor tarafından, hastane ya da klinik gibi steril ortamlarda  gerçekleştirilmelidir.

Botox işlemi ile ilgili dikkat edilmesi gereken ikinci unsur ise; bölge seçimidir. Kaş çatmaya bağlı oluşan çizgileri ve göz kenarındaki kaz ayaklarını gidermek, kaş kenarlarının yükseltilmesi, botoksun dudak köşelerinin kaldırılması ve burun ucu düşüklüklerinin giderilmesi beklentilerini başarılı şekilde karşılayan botox, bu tip şikayetlerde ve şikayetlerin bulunduğu bölgelerde rahatlıkla uygulanabilir.

Botox etkisi geçince kırışıklıklarım daha kötü durumda olur mu?

Botox ile ilgili merak edilen bir diğer konu ise; etkisi geçen botoxun daha fazla ya da derin kırışıklığa neden olmasıdır. Uygulamadan sonra 6-8 ay arası gibi bir sürede etkisini yitiren işlemden sonra kırışıklıklarınız eski halini alabilir. Ancak, daha da derinleşmezler.

Daha genç ve dinç bir ifadeye sahip olmak ifadenin tazeliğini korumak için uygulanan botox, düzenli uygulamalar sonucunda etkisini çok daha uzun süre koruyabilir. Düzenli uygulamalarda dikkat edilmesi gereken en önemli unsur ise; iki uygulama arasında en az 4 ay beklemek gerektiğidir.

 

* Kliniğimizde yapılan botoks işlemleri, Uzman Dermatologumuz tarafından Allergan marka ürün kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Kişisel bakımlarınız için en etkili tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için 0212 257 34 34 numaralı telefondan veya iletişim formundan uzmanlarımızla ile iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Leave a Reply