Yüz dolgusu, cilt yapısı üzerinde bulunan ince ve derin kırışıklıkları yok ederek, yüzdeki belirli noktalara hacim kazandırılmasını sağlar. Çevresel faktörler, sigara ve alkol kullanımı, genetik özellikler cildin elastikiyet dengesini bozar. Kollajen salgılayamayan cilt üzerinde sarkma ve kırışıklar meydana gelerek rahatsızlık veren görüntülerin ortaya çıkmasına sebep olur. Kolajen eksikliği ile yüz bölgesinde ortaya çıkan kırışıklık ve sarkma problemleri,  yüz dolgusu ile toparlanır.

Yüz Dolgusu Nerelere Yapılır?

Yaşın ilerlemesi ve çeşitli sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan sarkma problemleri, cilt ve kas dokusunu besleyen yüz dolgu maddeleri ile desteklenerek sarkmış cilt görünümünün önüne geçilir.  Yüz dolgusu kollajeni arttırıp cildi yenilediği için dolgular zaman içerisinde erime gösterse dahi kişi daha kaliteli bir cilt görünümüne sahip olur.

Nasolabial çizgiler: Nasolabial çizgiler burun kanatlarından dudak köşelerine inen kırışıklıklardır. Ağız kenarlarında oluşan ve çökmelere sebep olan bu görüntü, kişiyi olduğundan yaşlı ve estetik görünümden uzak gösterir. Makyaj uygulamaları ile bir nebze gizlense de tamamen ortadan kaldırılamayan nasolabial çizgiler deri altına enjekte edilir ve uygulandığı bölgede kollajen artışı yaratarak cildin yenilenmesini sağlar. Yüz bölgesi dolguları arasında en çok tercih edilen bölgelerden olan nasolabial dolgu uygulaması ile sağlıklı ve genç bir görünüm elde edilir.

Elmacık kemikleri: Düz olan elmacık kemik yapısına, yüz oranları baz alınarak enjekte edilen dolgu yapısı elmacık kemiklerinin daha belirgin ve çıkık olmasını sağlar. Çok hızlı bir şekilde düz olan elmacık yapısı daha belirgin ve çıkık hale getirilerek kişiye daha estetik ve orantılı bir yüz görünümü sağlanır.

Dudak Dolgusu: Yüz dolgusu işlemleri arasında en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan dudak dolgusu; asimetrik dudak yapısını ortadan kaldırarak, dolgun bir dudak yapısı elde edilmesini sağlar. İnce dudak yapısından ya da dudak şeklinden memnun olmayan kişiler dudak dolgusu uygulamasıyla anında istedikleri görünüme sahip olabilirler.

Burun Dolgusu: Burun dolgusu ameliyatsız burun estetiğidir. Burun bölgesindeki şekil bozuklukları hyaluronik asit ya da kalsiyum kristalleri ile şekillendirilerek ameliyatsız bir şekilde estetik görünüm sağlanır. Uygulanması çok kolay, acısız ve hızlı olan bu yöntem ile çıkık burun kemeri görüntüsü, burun düşüklüğü v.b problemlerin önüne geçilir.

Yüz Dolgusu Nasıl Uygulanır?

İçinde hyaluronik asit bulunan cildin yenilenmesini ve kollajen oranının artmasını sağlayan hazır ve tek kullanımlık enjeksiyon problemli olan deri altına enjekte edilir. Maksimum 15 dakika süren işlem sonrası cilt üzerindeki kırışıklık ve sarkma problemleri büyük oranda giderilir.

Yüz Dolgusu öncesi ve sonrası nelere dikkat edilmelidir?

  • Dolgu işlemlerinden önce alkol alınmamalıdır
  • İşlemden önce ve sonra birer hafta süreyle aspirin vb. kan sulandırıcılar kullanılmamalıdır.
  • Dolgu işlemi sonrasındaki ilk 2 saat yeşil çay tüketilmemelidir.
  • İşlemden minimum iki saat sonra cilt yıkanabilir, duş alınabilir.
  • Doktor onayı olmadan cilde masaj vb işlemler uygulanmamalıdır.
  • İlk gün sırt üstü ve mümkünse yüksek yastıklar ile yatılmalıdır.
  • İşlem sonrasında bol su tüketilmelidir.

Dolgunun etki süresi

Yüz dolgu işlemlerinde anında gözle görülür bir farklılık olur. İşlem gerçekleştikten bir hafta sonra dolgu maddesi problemli alanda yayılarak daha estetik bir görünümün ortaya çıkmasını sağlar. Kullanılan maddenin kalitesine göre 6-18 ay etkili olur. Dolgu uygulanan bölgede cilt yenilenmesi sağlandığı için, dolgu etkisini yitirse bile cilt kaliteniz eskisine oranla daha iyi olacaktır.

Kişisel bakımlarınız için en etkili tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için 0212 257 34 34 numaralı telefondan veya iletişim formundan uzmanlarımızla ile iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Leave a Reply