Bölgesel incelme işlemlerinden biri olan soğuk lipoliz, cerrahi bir müdahale olmadan uygulanan ilaçsız ve ağrısız bir yöntemdir. Özellikle karın, bel, bacak bölgelerine uygulanan soğuk lipoliz, sırt ve kol bölgelerinde de ameliyatsız bölgesel incelme imkanı sağlıyor.

Soğuk lipoliz, çevre hücrelere zarar vermeden yağ dokularının dondurularak deforme edilmesi prensibine dayanıyor. Deforme olan yağ dokuları doğal yollarla vücuttan atıldığında, problemli bölgelerde gözle görülür bir incelme kaydediliyor. İlk seans itibariyle etki etmeye başlayan soğuk lipoliz işlemi, uygulama bölgesinde 2-4 ay arasında 2-16 cm’ye varan incelme sağlayabiliyor.

Yaz mevsimini karşılamaya hazırlandığımız şu günlerde; diyet ve egzersizlerle çözüme ulaşmayan bölgesel yağlanmalarda, soğuk lipoliz uygulaması ile kısa sürede oldukça memnun edici sonuçlar elde edilmesi mümkündür.

Soğuk Lipoliz Etki Süreci

  1. Aşama: Yağ hücreleri hedef alınarak dondurulur.
  2. Aşama: Soğuk lipoliz sırasında kan damarları, sinirler ve diğer dokular zarar görmez.
  3. Aşama: Soğuk lipoliz sonrasında yağ hücreleri apoptosis adı verilen hücre ölümüne uğrarlar. Ölen yağ hücreleri 2-4 hafta arasında vücuttan atılmaya başlar.
  4. Aşama: Uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusu kalınlığında ciddi oranda azalma sağlanır. Yağ tabakasındaki azalma ile vücut yapısına göre cilt form kazanır.

Soğuk lipolizin etkileri kalıcı mıdır?

Soğuk lipoliz uygulamasının en başarılı şekilde sonuçlanması için bol su tüketilerek, doğru ve sağlıklı beslenerek, mümkünse spor yapılarak tedavi desteklenmelidir. Böylece, soğuk lipolizin başarı oranı artacağı gibi bölgesel incelme etkisi  daha kalıcı olacaktır.

Soğuk lipoliz tedavisinin süreci

Uzman diyetisyenimiz tarafından yapılan vücut analizi sonrasında lokal yağlanmanın görüldüğü bölgeler tespit edilir. Soğuk lipoliz cihazı, -10 derece gibi yüksek bir soğukluk seviyesine ulaştığı için cilt üzerinde oluşabilecek soğuk yanıklarını engellemek adına antifriz özelliği bulanan mebranlar, uygulama bölgesine yerleştirilir. 1 saat süren seans boyunca vakum ve yağ dondurma özelliklerine sahip soğuk lipoliz cihazı, uygulama bölgesindeki yağları dondurup ısıtarak şok etkisiyle deforme eder. Aynı gün içerisinde 3 farklı bölgeye uygulanma imkanı olan soğuk lipolizin aynı bölgeye uygulanacak ikinci seansı için 6-8 hafta arası beklemek gerekmektedir.

Soğuk lipoliz yardımıyla dondurularak deforme edilen yağ tabakası, doğal yollarla vücuttan atılır. İlk seanstan sonra 15 gün içinde sonuçlar kendini belli etmeye başlar.

Ağrısız bir uygulama olan soğuk lipolizden hemen sonra günlük rutinlerinize dönmek mümkündür. Uygulama bölgelerinde birkaç gün süren kızarıklık, kaşınma hissi, hafif şişlik ve morarma yaşanabilir. Uygulama sebebiyle yaşanması normal olan tüm bu yan etkiler, iki gün içerisinde kendiliğinden iyileşir.

Soğuk Lipoliz kimlere uygulanmaz?

Ağır karaciğer ve böbrek hastalığı, soğuk ürtikeri hastalığı, kanser ve AIDS hastalığı, kontrolsüz şeker hastalığı, kan protein düşüklüğü hastalığı, sedef ve vitiligo gibi cilt hastalıkları, kap damar hastalığı bulunan kişiler, soğuk lipoliz işlemi için uygun adaylar değiller. Bunun yanı sıra hamilelik ve emzirme durumları ayrıca kalp pili taktırmış olmak da soğuk lipoliz için engel teşkil ediyor.

Bize ulaşarak soğuk lipoliz işlemi uygulanabilir bir aday olup olmadığınızı öğrenebilir ve Estetikland uzmanlarından detaylı bilgi ve yardım alabilirsiniz.

Kişisel bakımlarınız için en etkili tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için 0212 257 34 34 numaralı telefondan veya iletişim formundan uzmanlarımızla ile iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Leave a Reply