Yaz aylarında cilt bakımı neden önemlidir?

Yaz aylarında cilt bakımı, sıcak ve güneşin etkisiyle deformasyona uğramaya çok açık ve korunmasız olan cildimizi koruma altına almak oldukça önemlidir. Dengeli nem oranına sahip, problemsiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak hem medikal kozmetik uygulamalara olan ihtiyacımızı azaltır hem de ekstra efor sarfetmeden daha dinamik ve genç bir görünüme sahip olmamızı sağlar. Özellikle yaz aylarında cildimizin ihtiyaç duyduğu özeni göstermek birinci önceliğimiz olmalı. Peki, yaz aylarında cilt bakımı nasıl yapılmalıdır?

Cildimizin temel ihtiyaçlarını karşılamak hem kısa zamanlı hem de yorgunluğa sebep olmayacak alışkanlıklardır. Gün içerisinde cildinize ayıracağınız 15 dakika bile temel bakımını yapmak için yeterli olacaktır. Düzenli nemlendirici kullanmayı alışkanlık haline getirerek nem ihtiyacını karşılamak, lekelerden ve deformasyondan korumak adına güneş koruyucu kullamayı alışkanlık haline getirmek ve cildin kendini yenileme periyodu olan 28 günde bir  profesyonel kabin bakımı ile cildinizin tüm ihtiyacını kendinizi yormadan giderebilirsiniz.

Cilt kuruluğuna dikkat!

Yaz aylarında cildimizin karşılaştığı en büyük problem cilt kuruluğudur. Deniz, havuz ve güneş ışınları gibi etkenlerle cildimiz nemini kaybettiği için sağlıksız, yorgun ve canlılığını yitirmiş bir görünüme bürünüyor.Bu sebeple güneşlenilmediğinde bile cildi güneşten korumak ve deformasyona uğramasını engellemek için güneş koruyucu kullanımına özen göstermemiz gerekiyor. Koruyucu ürünleri güneşe çıkmadan 20 dakika önce uygulamak ve cildin emmesi için zaman tanımak tam koruma sağlamak açısından dikkat edilmesi gereken bir unsur. Denize ya da havuza girildiği durumlarda ise; güneş koruyucuyu tazelemek gerekiyor.

Duş alırken sıcak su kullanmak cildin kurumasına neden olan, cilt yüzeyine yakın damarları daha da belirginleştiren ve cildi hassaslaştıran etkenlerden biridir. Bu nedenle duş alırken kullandığınız suyun sıcak değil, ılık olmasına özen göstermelisiniz.

Nemlendiricinizi cilt tipinize uygun seçmelisiniz

Cilt tipiniz ne olursa olsun yaz-kış nemlendirici kullanmak alışkanlık haline getirilmeli, özellikle yaz aylarında çok daha özen gösterilmelidir. Duştan sonra ya da gün içinde belirli zamanlarda cilde nemlendirici uygulamak cilt kuruluğunun önüne geçerek cildin ihtiyacı olan nemi sağlayacak ve cildi rahatlatacaktır.

Tükettiğimiz besinler de cildimize ihtiyacı olan bakımı ve nemi sağlamak açısından oldukça önemlidir. Özellikle yeşil yapraklı taze sebzeler tüketilmesi, yine taze tüketilen meyveler ciltte vitamin depolanmasını sağlayarak cilt hücrelerinde oluşan tahribatı onarmaya yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra yaz aylarında vücudumuzun her zamankinden fazla su kaybettiği de bilinen bir gerçektir. Hem su kaybını önlemek hemde vücudun ve cildin ihtiyaç duyduğu suyu takviye etmek adına günde en az 2 litre su tüketilmelidir.

Yaz aylarında medikal cilt bakımı

Cildimizin sağlıkla parlaması için medikal cilt bakımları en büyük yardımcılarımız. Cildin profesyonel bilinçle nemlendirilmesi, eksilip deformasyona neden olan bileşenlerin takviyesi adına evde gösterilen özeni profesyonellerden yardım alınan kabin bakımları ile desteklemek cildin ihtiyaçlarını ciddi anlamda karşılayacaktır. Klasik cilt bakımının yanı sıra cildin ihtiyacı olan nemi ve vitaminleri sağlamak için vitamin ve hyalüronik asit enjeksiyonu yaptırabilir, Somon DNA ve nem bakımı uygulamalarından da yardım alabilirsiniz.

Kişisel bakımlarınız için en etkili tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için 0212 257 34 34 numaralı telefondan veya iletişim formundan uzmanlarımızla ile iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Leave a Reply