Engellenemeyen kilo alımı ve fazla yağlanma problemi son yıllarda giderek yaygınlaşmıştır. Yağ aldırma operasyonu olan vaser liposuction, dünya genelinde en çok ihtiyaç duyulan ve yaptırılan estetik cerrahi operasyonlarından biri haline gelmiştir.

Vaser liposuction ve klasik liposuction farkları

Liposuction: Kullanılan özel kanüller yardımıyla vücuttan yağ alma işlemidir. Vaser liposuction, mantık olarak liposuction işlemi ile aynı olsa da  teknik ve özellik olarak çok daha farklı olmakla birlikte klasik liposuction işlemini geride bırakmıştır. Ultrasonik liposuction adıyla da bilinen Vaser liposuction; özellikle bölgesel yağlanmadan şikayetçi olan hastalar için kullanılan bir yöntemdir. Bölgesel yağlanmanın yaşandığı bölgeye gönderilen ses dalgaları, sadece yağ tabakasına etki ederek yağın sıvılaşmasını sağlar. Daha sonra sıvılaşan yağlar, kanüller yardımıyla emilerek vücuttan uzaklaştırılır. Vaser liposuction yönteminde, klasik liposuction operasyonlarından sonra görülen yüzey düzensizlikleri söz konusu değildir.

Vaser liposuction hakkında bilinmesi gerekenler

  • En önemli avantajlarından biri; vücudu şekillendirmeye olanak sağlamasıdır. Problemli bölgeden sıvılaştırılarak alınan fazla yağ, enjeksiyon yöntemiyle vücudun farklı bir bölgesinde dolgu olarak değerlendirilebilmektedir.
  • Operasyonda müdahale edilecek bölge sayısı az ise; lokal anestezi kullanılabilir. Fakat bölge sayısı fazlalığına göre; hastanın daha rahat etmesi amacıyla, genel anestezi de uygulanabilir.
  • İşlemden sonra ağrı ve morarma oldukça azdır. İyileşme dönemi oldukça kısa sürer. Operasyonda sonra oluşan ödemin çabuk düzelmesi ve iyileşme süresinin hızlanması için 2-3 hasta süreyle özel korse kullanmak gerekmektedir.
  • Operasyonun uygulanacağı bölge sayısı az ise; hasta aynı gün içinde hastaneden ayrılabilir. Bölge sayısının fazla olduğu durumlarda 1 gece hastane istirahati önerilir.
  •  Hasta 24 saatlik istirahatten sonra sosyal hayatlarına dönebilir.
  • Operasyondan önce özel ilaç kullanımları ve özel bir diyet uygulanması gibi durumlar söz konusu değildir. Her ameliyat öncesi yapılması gerekenler Vaser liposuction operasyonu öncesinde de geçerlidir. Kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalı, sigara ve alkol alımı azaltılmalı, ve operasyondan 1 gün önce tamamen kesilmelidir.
  • Vaser Liposuction için bilinmesi gereken en önemli özelliklerinden biri de selülit problemini sonlandırabilen bir işlem olmasıdır. Uygulama öncesi işaretlenen selülitli alanlar, smooth başlığı sayesinde pürüzsüz hale gelebilir.

Kişisel bakımlarınız için en etkili tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için 0212 257 34 34 numaralı telefondan veya iletişim formundan uzmanlarımızla ile iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Leave a Reply