Estetik ve güzellik hepimizin tutkusu haline geldi. Güzellik göreceli olsa da özellikle vücut güzelliği konusunda ideal popo tarifi büyük oranda aynı. Pek çok insan güzel ve çekici bir vücudun temel unsurunun; pürüzsüz yuvarlaklığa sahip, vücutla orantılı ve dik bir popodan geçtiğini düşünüyor. Vücut estetiğinin yeni trendi olan “yağ enjeksiyonu ile popo estetiği” operasyonu genel çekicilik tanımına uygun kalçalara sahip olmanızı sağlıyor.

Özellikle önümüzdeki yaz aylarını düşünerek daha çok kişinin başvurduğu ve yaptırmayı arzu ettiği operasyon son dönemde altın çağını yaşıyor. Peki, yağ enjeksiyonu ile popo estetiğinin detayları nelerdir?

Yağ enjeksiyonu ile popo estetiği

Yağ enjeksiyonu ile popo estetiği, brezilya kalçası olarak da biliniyor. Kalçalarının güzelliği ile tüm dünyaya ün salan Brezilyalılardan alınan ilhamla verilen bu isim, estetik algısında vücut kıvrımlarının önemine de dikkat çekiyor aslında. Kadın vücudunda bel oyuğunun derinliği, göğüs dolgunluğu ve kalça şeklinin orantısı ne kadar orantılıysa o kadar estetik bir görüntü sağlıyor. İdeal popo; ince bir belin altında ve belden bariz şekilde ayrılan dik, dolgun ve yuvarlak şekillidir.

Kalçaya yağ enjeksiyonu yapılabilmesi için en önemli gereklilik vücutta bir miktar yağ fazlalığı olmasıdır. Çünkü yağ enjeksiyonu ile yapılan işlemlerde, dolgu maddesi olarak hastanın vücudundan alınan kendi yağı kullanılır. Genel sentezi altında ve kapalı cerrahi operasyon ile gerekleştirilen operasyon, iki aşamadan oluşur. İlk aşamada hastanın fazla yağ bulunan bölgelerinden kanüller yardımıyla yağ alımı gerçekleştirilir. İkinci aşamada ise; alınan yağ, popo kısmında dolgunluk ve dik bir görüntü sağlayacak noktalara enjekte edilir. Bu aşamada önemli olan bel oyuntusu ve kalça çıkıntısı farkını orantılı şekilde belirgin hale getirebilmektir.

Bilinmesi gereken detaylar

Yaklaşık olarak 1.5 saatte tamamlanan operasyondan sonra 2 hafta süreyle özel korse kullanımı gerekmektedir.

Dolgu maddesi olarak canlı yağ hücreleri kullanıldığı için,  operasyon esnasında enjekte edilen yağın %40’ı erir,%60’ı ise kalıcıdır. Bu oranlar hastadan hastaya değişiklik gösterebilir.

Popoya yağ enjeksiyonu estetiği, farklı işlemlerle kombine edilebilir. Çoğu zaman ihtiyaca göre karın germe, göğüs dikleştirme, göğüs büyütme gibi operasyonlarla kombin halinde yapılan operasyon; alınan yağ dokusunun yeterli olması durumunda kalça dışında yüz ya da göğüs gibi farklı bölgelerde enjekte edilebilir.

Kişisel bakımlarınız için en etkili tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için 0212 257 34 34 numaralı telefondan veya iletişim formundan uzmanlarımızla ile iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Leave a Reply