Ultherapy nedir?

İstanbul’da sadece seçkin ve sınırlı sayıda klinikte uygulanan Ultherapy, cerrahi bir prosedür gerektirmeden yüz ve vücut bölgelerinde anti-aging etkisi yaratarak, 30 dakika içerisinde yaşlanma etkilerini silen bir sistemdir. Ulthera cihazı ile uygulanan prosedür, cilt yüzeyini bozmadan ultrasonik ses dalgaları aracılığı ile cildin yapısal destek katmanlarını uyarır, yer çekiminin cilt üzerinde yarattığı tahribatı onarır. Cerrahi olmayan yüz ve vücut sıkılaştırma işlemleri arasında devrim niteliği taşıması ile öne çıkan ulthera teknolojisi, ultrasonik ses dalgalarının yaydığı enerjiyi kademeli olarak sıkıştırarak dermis tabakasına kadar ulaşmasını sağlar.

ultherapyNasıl uygulanır?

Cihaz başlığı cilde değdirilerek, cilt altı dokuların görüntüsü ulthera monitörüne yansıtılır. Uygulama bölgesinde cildin 1.5 mm, 3 mm ve 4.5 mm altında kontrollü şekilde odaklanmış termal ısı hasarı oluşturulur ve kolajen proteini aktive edilerek ciltte yapılanma süreci başlatılır. Oluşturulan termal ısı hasarı cilt yüzeyinde tahribata neden olmaz.

Ultherapy’nin cilt üzerindeki etkisi

Cilt sarkmalarında fazla derinin kesilmesine gerek duymadan toparlanma ve germe etkisi yaratan ultherapy, sonuçlarını uygulandığı anda belirgin şekilde  gözler önüne serer. Gıdı ve boyun bölgelerinde sarkma, yanak bölgesinde toparlanma,  lifting, cilt tonunu düzenleme, çene kontürü belirginleştirme,  kırışıklık açma ve kaz ayağı giderme, kaş ve üst göz kapağı kaldırma tedavilerinde kullanılabilir.

Cildin kendi doğal sürecinde yenilenmesini ve yapılanmasını sağlayan prosedür, sadece yüz bölgesinde değil vücut bölgesinde de yaygın olarak gözlenen bazı sorunların giderilmesinde kullanılabilir. Ameliyatsız popo ve göğüs dikleştirme, dekolte bölgesinde kırışıklık açma, tüm vücut germe ve toparlama, kol bölgesinde sarkmaları giderme, yapılandırma ve selülit tedavisinde kullanılabilir.

Tek seans uygulanan ultherapy, öncesi ve sonrası farkını anında hissettiren,  uygulamadan sonra bir aylık süreçte cilt altındaki aktivitesini tamamlayarak ulaştığı total sonucu 18 ay boyunca koruma özelliğine sahiptir. uygulama bölgesine göre değişen 30-60 dakikalık bir süreçte yaşlanma etkilerini tersine çeviren teknoloji, günlük rutini aksatmaz ve her mevsim uygulanmaya uygundur.

Ultherapy acı verir mi?

Acı ve ağrı duyarlılığı kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Prosedür sırasında hissedilen acı anlık iğne batmasına benzetilmektedir. Uygulama sırasında hastaya anestezi uygulanmasına gerek yoktur. Sadece hassasiyet durumuna karşın hastanın prosedürden önce ağrı kesici alması tavsiye edilmektedir.

Yan etkisi var mıdır?

Ultrasound enerjisi tıp alanında yaklaşık 50 yıldır uygulanmaktadır. Ultrasonik ses dalgaları ile ilgili yapılan klinik çalışmalarda 50 yıllık süreç içerisinde herhangi bir yan etkiye rastlanmamış, hasta sağlığını olumsuz yönde etkilediği bulgusuna ulaşılamamıştır.

Ultherapi’nin avantajları nelerdir?

 • Anti-aging tedavilerinin en yeni ve gelişmiş olanıdır.
 • Tek seanslık uygulama ile maksimum sonuç alınabilir.
 • Prosedür, enjeksiyon ya da kesi gerektirmez.
 • Prosedür sırasında hiçbir kimyasal madde kullanılmaz.
 • Herhangi bir takviye olmaksızın cildin doğal kolajenini harekete geçirir.
 • Cilt yüzeyinde tahribata, kanamaya, yara izine ve travmaya neden olmaz.
 • Dermis tabakasına ulaşarak derinden yapılanma sağlar.
 • Cildin doğal sürecinde yenilenmesini sağlar.
 • İşlem sonrası günlük rutinlere devam edilebilir.
 • Tedaviden sonra irritasyon (tahriş) söz konusu değildir.
 • Daha yumuşak, daha esnek, ve daha güçlü bir cilde sahip olmanızı sağlar.
 • Parlak, aydınlık ve renk tonu düzenli bir cilt sağlar.
 • Gözenek problemini giderir.
 • Ulthera cihazı FDA onaylıdır.

Ultherapy’den sonra dikkat edilmesi gerekenler

Her medikal işlemden sonra olduğu gibi ultherapy uygulamasından sonra da dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. İşlemden sonra 1 hafta süreyle ağda ya da lazer epilasyon gibi işlemlerden uzak durmak gerekmektedir. Uygulama yapıldığı gün makyaj yapılmamalıdır.

Günlük kullanılan nemlendirici ürünlere devam edilmeli ve ürün, yukarı doğru masaj hareketleri ile uygulanmalıdır. Her mevsim uygulanabilen prosedürden sonra dışarı çıkmadan yarım saat önce güneş koruyucu uygulanmalıdır.

Odaklanmış ses dalgaları dermis tabakasına kadar ulaşabildiğinden hastada migren, çürük diş ve implantlar var ise duyarlılık seviyesi artabilir. Bu nedenle bu tip durumlar mevcut ise prosedürü uygulayacak doktor mutlaka bilgilendirilmelidir. Uygulama, kendinden kısa süre önce uygulanan dolgu işlemlerinin ve dolgu maddesinin etkisini yitirmesine neden olabilir.

Ultherapy’nin diğer ameliyatsız cilt gençleştirme prosedürlerinden farkı nedir)?

(Focus ultrasound) Odaklanmış ses dalgaları ile cilt sıkılaştırma yöntemi sağlayan ulthera teknolojisi, sadece yüzeysel değil cildin alt katmanlarında da etki gösterir. Ulthera teknolojisi sayesinde uygulama esnasında cilt altı dokular cihazın ekranından izlenebilir ve termal etki yaratılması gereken cilt altı dokularına görerek müdahale edilir.  Ameliyatsız germe sağlayan başka hiçbir prosedürde cilt altı dokularını görmek mümkün değildir.

Ultherapy uygulaması için doğru yaş aralığı nedir?

Yüz bölgesinde sarkma ya da gevşeme bulunan, selülit problemi yaşayan, çene kontüründen memnun olmayan, düşük kaş problemi gibi ulthera cihazı ile ameliyatsız şekilde müdahale edilebilecek şikayetleri olan ve ergenlik dönemini tamamlamış olan herkese uygulanabilir. Maksimum sonuç, özellikle 40-65 yaş arası hastalarda gözlenmektedir.

 

 

 

 

  Not Tags

Leave a Reply