Hydrafacial nedir?

Sağlıklı, dinamik ve duru bir cilde sahip olmak için, cildin ihtiyacı olan nemi sağlamak ve cildi doğru şekilde beslemek oldukça önemlidir. Etkili bir cilt yenileme sistemi olan Hydrafacial, cildin ihtiyacı olan tüm bakımların tek seansta uygulanmasını sağlar. Düzenli uygulamalar sonrasında pek çok kadının makyaj yapma gereksinimi bile duymadıklarını belirttikleri işlem, cildin en alt tabakalarına kadar ulaşarak pırıl pırıl bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Hydrafacial 10 farklı cilt problemini sonlandırabilir

Klasik cilt bakımı yöntemlerinin çok daha ötesinde olan Hydrafacial, 10 farklı cilt problemini sonlandırma becerisine sahip bir anti-aging tedavi yöntemi olarak da  uygulanabilir. Yüz, boyun ve dekolte bölgelerinde güvenle uygulanabilen Hydrafacial; cildin oksijen ihtiyacını karşılayan, cilt sorunlarını noktalayan kombine bir medikal cilt bakımı ve tedavi yöntemidir.

Cilt bakımı, cilt tonu düzensizlikleri, sivilce tedavisi, siyah nokta problemi, yağlı ciltlerde sebum dengelemesi, genişlemiş ve tıkalı gözenek tedavisi, leke tedavisi, cildin canlandırılması, ciltteki elastikiyetin arttırılması, ince çizgi ve derinleşmememiş kırışıklıkların tedavisi, cildin nemlendirilmesi ihtiyaçlarına cevap verebilen Hydrafacial, hücre metabolizması hızlandırır.

Hydrafacial 3 aşamadan oluşan bir işlemdir

İlk aşama temizleme aşamasıdır. Cilt tipine uygun temizleyici solüsyon seçilerek gözeneklerin yumuşaması sağlanır. Yumuşayan gözenekler cihaz yardımıyla temizlenip çevresel etkenlerden dolayı maruz kalınan ağır metallerden ve cildi yoran yağdan arındırılır. İkinci aşama cildi besleme aşamasıdır. Yine cilt tipine ve cilt problemlerine uygun seçilen tonikle gözeneklere vitamin takviyesi uygulanarak, radyo frekans başlığının sağladığı hafif sıcaklıkla cilde yedirilip harekete geçirilirler. Bu aşama cilt altındaki kollajen yapıyı da aktif hale getirir. Son aşama şoklama aşamasıdır. Cihazın buz başlığı cilt üzerine gezdirilerek, bir önceki aşamada radyofrekans başlığının sıcaklığı ile cilt altına nüfuz ettirilen vitaminler üzerinde şok etkisi yaratarak cilde hapsolmaları sağlanır.

Seans sayısı ve aralığı uygulanma amacına göre değişebilir

Hydrafacial, tedavi amaçlı uygulanıyorsa 1 hafta ara ile 4-6 seans arasında uygulanmalıdır. Sadece bakım ve temizleme amacı taşınıyor ise; ayda 1 düzenli uygulama önerilir. İhtiyaca cevap verecek sayıda ve düzenli takip edilen seansların sonunda cildin nemlendiği, yenilendiği, temizlendiği ve beslendiği rahatlıkla fark edilebilir.

Kalıcı, acısız, hasta için oldukça konforlu ve güvenilir olan Hydrafacial, cilt üzerinde herhangi bir yan etkiye neden olmaz. Ayrıca uygulama için herhangi bir yaş sınırı da bulunmuyor. Genç yaşlarda yağlanma ve sivilce problemi için tercih edilen işlem, orta yaş üzerinde ise; yaşanılan elastikiyet ve kollajen kaybını önleyebilmek için tercih ediliyor.

Kişisel bakımlarınız için en etkili tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için 0212 257 34 34 numaralı telefondan veya iletişim formundan uzmanlarımızla ile iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Leave a Reply