Ameliyata karşı risk teşkil edecek ciddi sağlık problemi olmayan herkes estetik ameliyat yaptırabilir. Ancak bazı ameliyatlar için alt yaş sınırı mevcuttur. Örneğin; meme büyütme ve burun estetiği operasyonları için alt yaş sınırı 18’dir.

Meme dikleştirme cerrahi bir işlemdir. Ameliyat uygulamasının yapıldığı her operasyon az da olsa dikiş ya da kesi izine sebebiyet verecektir. Meme ucunun bütün meme dokusu ile yukarıya taşınması ve meme toparlama işlemi, ister istemez iz kalmasına sebep olacaktır. Meme dikleştirmenin sebep olduğu iz, sarkmanın derecesine bağlı olarak az ya da çok olabilir.

Amerika’da bu konu yıllardır araştırılıyor. Silikon meme protezleri geçmiş dönemlerde FDA tarafından tamamen yasaklanmıştı. Ancak daha sonra yapılan araştırmalar protezlerin kansere neden olmadığını kanıtladı ve FDA 2005 yılından beri protez kullanımını serbest bıraktı.

Meme protezi, emzirmeye engel değildir. Meme protezi süt bezlerine ve kanallarına zarar vermeden yerleştirilir. Ancak protezin meme başından konması nadir olarak süt kanallarına zarar verebilir. Dolayısıyla seçilen doktorun uzmanlığı, deneyimi ve titizliği bu durumun yaşanmaması için önemlidir.

Yara ve yanık izleri tamamen yok edilemez. Sadece küçültülebilir ya da azaltılabilir. Hatta bazı durumlarda bunlar dahi gerçekleştirilemeyebilir. Sonuç kişinin cilt yapısına, yaşına, izin boyutuna, vücuttaki yer ve yönüne, derinliğine, eskiliğine göre değişir.

Yüz germe ameliyatlarında, yüzün yaşlanma derecesi önemlidir. 30-85 yaşları arasında yüz germe ameliyatları yapılabilmektedir.

Karın bölgesinde sarkma ve çatlak problemi yaşayan, karın kasları zayıflamış kişilere karın germe ameliyatı uygulanabilir. Kilo kaybetmenize rağmen sarkan deri sebebiyle kiloluymuş gibi görünebilirsiniz. Bu gibi problemler, karın germe operasyonu ile düzeltilebilir.

Göz altı problemleri yorgun ve olduğunuzdan çok daha ileri bir yaşta görünmenize sebep olur. Göz altı ışık dolgusu uygulamasıyla, göz altı ile yanak arasındaki oluklar (gözyaşı oluğu), göz altındaki çöküklük ve torbalanmaları başarıyla tedavi edilebilirken göz altı morluklarında da belirgin bir azalma sağlanabilmektedir.

Social

Search