Göğüslerde meydana gelen yumuşaklık ve sarkma sorunun kadınların en hassas olduğu konulardan biridir. Görseli olumsuz etkileyen ve beraberinde özgüven problemini de getiren meme sarkması sebebiyle; meme dikleştirme (mastopeksi) operasyonları, göğüs estetiği alanında en çok talep gören dal olmuştur. Kilo alıp-verme, hamilelik ve emzirme, genetik özellikler, yanlış sütyen kullanımı gibi birçok sebep göğüslerin dikliğini kaybetmesine yol açar. Peki, en çok talep gören estetik operasyonlar arasında olan meme dikleştirme hakkında çok duymadığınız detaylar nelerdir?

Yer çekimi meme sarkmasına neden olur mu?

Meme sarkması hakkında yaygın olarak bilinen yanlışlardan biri; yer çekiminin meme sarkmasına neden olduğudur. Yer çekimi tek başına meme sarkmasına zemin hazırlayan bir unsur değildir ancak, meme sarkmasının yönünü yer çekimi belirler.

Meme dikleştirme (mastopeksi) ile giderilebilen sorunlar nelerdir?

İki göğüs arasındaki asimetri ve farklılık, zamanla büyüyen meme başı, sarkmış göğüsler meme dikleştirme operasyonu ile giderilebilen sorunlardır.

Spor yaparak göğüs kaslarını çalıştırmak meme sarkmasını düzeltebilir mi?

Meme dokusu cooper adı verilen bağlarla göğüs kasına bağlı durumdadır. Göğüs kaslarını güçlendirmek meme dokusu bağlarını maalesef etkilemez. Dolayısıyla sarkmış durumda olan bağlar spor ya da farklı aktivitelerle eski hallerine dönemez.

Meme dikleştirme operasyonlarında 21 cm kuralı nedir?

21 cm kuralı meme kaldırma işleminde bir ölçümleme standardıdır. Meme başı ve boyun çukuru arasındaki mesafe arasındaki ölçü 21 cm olduğu takdirde bu durum ideal oran olarak kabul edilir. Standart bir beden için 21 cm olarak belirlenen bu altın ölçü kuralı, boy ve göğüs kafesi uzunluğuna göre 18-22 cm arasında değişkenlik gösterebilir.

Yarım ay meme dikleştirme nedir?

Meme üst başı yarısından yapılan yarım ay meme dikleştirme, meme büyütme hafif asimetri sorunu bulunan ya da en fazla 1 cm dikleştirmeye ihtiyacı olan göğüslerde kullanılan bir tekniktir.

Mükemmel simetri nasıl olmalıdır?

Yapısal olarak ve pek çok faktörden dolayı iki memenin birebir boyut ve özellikte olması mümkün değildir. Bu sebeple iki meme arasında birebire en yakın ölçünün yakalanması mükemmel simetri olarak kabul edilir.

Meme dikleştirme, diğer göğüs estetikleriyle birlikte yapılabilir mi?

Evet, tek başına uygulanabileceği gibi, silikon implant ile meme büyütme ya da meme küçültme operasyonlarıyla da kombinlenebilir.

Kişisel bakımlarınız için en etkili tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için 0212 257 34 34 numaralı telefondan veya iletişim formundan uzmanlarımızla ile iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Leave a Reply