Kadın bedeninde en önemli güzellik unsurlarından biri olan göğüsler, aynı zamanda özgüveni  doğrudan etkiler. Küçük veya asimetrik göğüslerden şikayetçi olan kadınlar meme büyütme operasyonlarına başvurarak bu problemi kesin şekilde sonlandırabilir.

Vücudun gelişimini tamamladığı 18 yaş itibariyle gerçekleştirilebilen meme büyütme estetiği, küçük göğüsleri dolgunlaştırmaya ve irileştirmeye yöneliktir. Emzirme, ilerleyen yaş, zayıflama gibi durumlar sonrasında ortaya çıkabilen meme küçülmesi ve sarkması problemleri de, göğüs büyütme estetiği ile giderilebilir.

Meme Büyüme Estetiği Nedir?

Meme büyütme estetiği basitçe şu şekilde tanımlanabilir; göğüslerin hacmini ve dolgunluğunu arttırmak için genel anestezi kullanılarak, meme dokusu altına silikon protez yerleştirilen cerrahi bir operasyondur. Meme büyütme operasyonlarında kullanılan silikon protezler, damla şeklinde ya da yuvarlaktır.

Meme büyütme estetiğinde bilinmesi gerekenler

Göğüs büyütme estetiğinde, silikon implantı yerleştirmek için üç farklı kesi bölgesi mevcuttur. Meme başı, koltuk altı ya da meme alt kıvrımından yapılan kesilerle, meme dokusu veya göğüs kası altına silikon implant yerleştirilir. Ameliyatın hangi giriş noktası kullanılarak yapılacağı ve implantın detayları hasta-doktor ortak kararıyla belirlenmelidir. Hastanın istekleri göz önüne alınırken; cerrah operasyonun detayların ve implantın boyunu belirlemek için gerekli parametreleri hastaya en ince ayrıntısına kadar aktarmalıdır.

Meme büyütme estetiği hakkında bilinen yanlışlar

  • Silikon protezlerin kanseri tetiklediği algısı tamamen yanlıştır. Göğüs implantlarının kansere sebep olmadığı yapılan araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır.
  • Göğüs implantları Ultrasonografi ve Mamografi gibi rutin kontroller için engel teşkil etmez. Ancak, film çekilmeden proteziniz olduğunu belirtmelisiniz çünkü, meme pozisyonu buna uygun şekilde ayarlanacaktır.
  • Silikon protezler, emzirmeye ya da göğsün süt üretimine engel olmaz.
  • Usulüne uygun yerleştirilen ve vucüdunuzun özelliklerine uygun boyutta seçilen bir protezin dışarıdan bakıldığında farkedilmesi mümkün değildir.
  • Silikon protezleri 10 yılda bir değiştirmek gerekmez. Protezi deforme olup değiştirilme ihityacı duyulması oldukça nadir görülür.
  • En küçük boy protezi taktırmak doğal bir görünüm için garanti vermez. Protez boyutu ve hacmi seçiminde doktorunuzdan öneri almak en doğrusu olacaktır.
  • Meme büyüme operasyonunda göğüslerinize yerleştirilecek olan silikon implantın markasını ve modelini mutlaka öğrenmelisiniz.
  • Günümüzde kullanılan jel protezlerin patlama ihtimali söz konusu değildir.

Kişisel bakımlarınız için en etkili tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için 0212 257 34 34 numaralı telefondan veya iletişim formundan uzmanlarımızla ile iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Leave a Reply