Dengesiz beslenme ve hormonal bozukluklar sebebiyle meydana gelen ve birçok kişinin problemi haline gelen tüylenme problemi, lazer epilasyon sayesinde rahatlıkla giderilebilmektedir. Lazer epilasyonun uygulama bölgeleri arasında en çok tercih edilen bölgeler; kadınlarda bacak, genital gölge, koltuk altı ve yüz iken; erkeklerde yanak, boyun ve sırt bölgeleridir. 90’lı yıllardan bu yana uygulanmayan devam eden lazer epilasyon, günümüzde ulaştığı teknoloji sayesinde oldukça yaygın şekilde tercih edilmektedir.

Vücudun hangi bölgelerine lazer epilasyon işlemi yaptırılabilir?

Göz çevresi ve mukoza alanları dışında kalan vücudun her bölgesi lazer epilasyonun uygulama bölgeleri arasında yer almaktadır. Yanak, çene, dudak üstü, ense, göğüs ve göğüs üstü, koltuk altı, kol, karın, sırt, bel, bacak, gövde, bikini bölgesi ve eller lazer epilasyonun uygulama bölgeleri olarak sıralanabilir. Seçtiğiniz kliniğin de, uygulama bölgeleri üzerinde etkisi olabilir. Çünkü, tüylenme probleminden rahatsız olduğunuz bölgeye lazer uygulanması için başvurduğunuz kliniğin donanımı da yeterli ölçüde olmalıdır. Ayrıca seçilen merkezin streril olması, işlemi uygulayacak olan kişinin deneyimi ve uzmanlığı dikkate alınması gereken konulardır.

Lazer epilasyon için engel teşkil eden durumlar

Hamilelik döneminde lazer epilasyon yaptırmak anne ve bebek sağlığı açısında bir tehdit oluşturmasa da uzmanlar tarafından tavsiye edilmemekte, uygun bulunmamaktadır. Bunun  yanı sıra şeker hastalığı bulunan ve ağır ilaç tedavisi altında olan kişilerin lazer epilasyona başlamadan mutlaka doktoruyla görüşüp onay alması gerekmektedir. Uygulama bölgesinde açık bir yara ya da iltihaplı bir durumun bulunması lazer epilasyon işlemi için engel teşkil etmektedir.

Lazer epilasyon ağrılı bir işlem midir?

Lazer epilasyon işlemi hakkında en çok merak edilen konulardan biri, işlemin acı ya da ağrıya sebep olup olmadığıdır… Acı eşiği ve ağrıya dayanıklılık durumunun kişiden kişiye değişiklik gösterdiği bilinen bir gerçektir. Epilasyon yaptıran kişilerden bir kısmının işlemin acı verdiğini, bir kısmının ise; acı hissetmediğini söylemesinin sebebi, acı eşiğindeki bu değişkenliktir. Lazer epilasyonda hissedilen maksimum acı, teninize lastik çarpması gibi olacaktır.

Kişisel bakımlarınız için en etkili tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için 0212 257 34 34 numaralı telefondan veya iletişim formundan uzmanlarımızla ile iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Leave a Reply