Güzel ve çekici görünmenin yolu bakımlı bir ciltten geçiyor. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın kalıcı yolu olan lazer epilasyon sonrası cildinize gereken özeni gösterip, bakım yapmak çok önemli. Lazer epilasyon seansları arasında cilde gereken ilgi gösterildiğinde işlemin de başarı oranının arttığı bilinen bir gerçek. Hem lazer epilasyonun başarısını korumak hem de güzel ve bakımlı bir ciltten ödün vermemek için lazer epilasyon sonrası bakım nasıl olmalı?

Lazer epilasyon sonrası cildiniz için yapmanız gerekenler

Lazer epilasyon sonrası cildinizde hafif kızarıklıkların meydana gelmesi oldukça normal bir durum olmasının yanı sıra tamamen geçicidir. Bazı ciltlerde birkaç saat süren kızarıklık bazı ciltlerde 1-2 gün süreyle devam edebilir. Kaşıntıya sebep olabilen bu kızarıklıkları ve işlem kaynaklı cilt hassasiyetini gidermek için bölgeyi buz ile rahatlatabilirsiniz.

Lazer epilasyon süresince cildiniz için yapmanız gereken en önemli şeylerden biri ise güneşten uzak durmak. Seanstan sonra herhangi bir koruma olmadan bölgeyi güneşe maruz bırakmak tahrişe ve bir sonraki seansın verimli olmamasına hatta yanık vakalarına sebep olabilir. Bu tip durumları önlemek için lazer epilasyon işlemi sonrası ve seans aralıklarınızda yüksek faktörlü güneş koruyucular kullanmalısınız.

Lazer epilasyona başlamadan ve seanslarınız arasında tüyleri kökten alan (cımbız, ağda, ip gibi) yöntemlerden uzak durmalısınız.

Lazer epilasyon işlemlerinden hemen sonra duş alırken sıcak su kullanmak cildinizi tahriş edebilir. İşlemden en az 8 saat sonra ılık ya da soğuk su ile duş almak rahatlatıcı olmasının yanı sıra cildinizin zarar görmesini de engeller.

Lazer epilasyon seansları arasında agresif ve kimyasal cilt bakımlarından uzak durulmalıdır. Ayrıca hamam, sauna, peeling ve kese gibi işlemler de cildi tahriş edeceğinden laze epilasyon işleminden en az 4 gün sonra gerçekleştirilmelidir.

Lazer epilasyonun uygulandığı bölgeyi nemli tutmak çok önemli

Lazer epilasyon sonrası uygulama bölgesini güneşten uzak tutmak kadar nemli tutmak da ciddi önem taşıyor. Kuru ciltlerde seans sonrası tüy dökülmesi süresi daha uzun olduğu gibi tahriş riski de artıyor. Dolayısıyla seanslarınızda sonra uzmanınız tarafından önerilen nemlendirici özelliğe sahip kremleri önerilen şekilde ve yoğunlukta aksatmadan kullanmalısınız. Ayrıca, cilt kuruluğuna sebep olan beyaz sabunları kullanmamaya özen göstermeniz cildinize sağladığınız nemi korumaya yardımcı olacaktır.

Kişisel bakımlarınız için en etkili tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için 0212 257 34 34 numaralı telefondan veya iletişim formundan uzmanlarımızla ile iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Leave a Reply