Kalıcı sonuç için lazer epilasyon

Lazer epilasyon, son yıllarda hem kadınların hemde erkeklerin gözde uygulamalarından biri haline geldi. Çünkü hayatımızı inanılmaz derecede kolaylaştırıyor. Ağda, tüy dökücü krem ve jiletle traş gibi eski tip tekniklerle kıyaslanamayacak kadar etkili sonuçlar sunan lazer epilasyon işlemi, kalıcı sonuç alındığı için birçok kadının vazgeçilmez seçeneği… Peki, kadınların hayatlarını kolaylaştırdıkları için vazgeçemedikleri lazer epilasyon işleminin sağladığı kolaylıklar nelerdir? Yüz bölgesinde kaç seans lazer epilasyon gereklidir? Lazer epilasyon işlemi hangi koşullar altında uygulanamaz?

Lazer epilasyonun sunduğu kolaylıklar

Tüy köklerinde tahribat oluşturularak yol edilmesi ve yeni tüy oluşumunun engellenmesi prensibiyle uygulanan işlem, hayatımızı ciddi derecede kolaylaştıran bir uygulama. İşlemin avantajlarını ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Her seansta hedef alınan aktif halde farklı kıl köklerine müdahale edilerek tüy oluşumu kalıcı şekilde durdurulur.
  • İstenmeyen tüylerden acısız ve ağrısız şekilde kurtulmayı mümkün kılar.
  • Batık tüy sorununa kesin çözüm sağlar.
  • Daha pürüzsüz ve bakımlı bir tene sahip olmanızı sağlar.

Yüz Bölgesinde Lazer Epilasyon

Kadınlar için özellikle yüz bölgesinde çıkan tüyler rahatsızlık sebebidir. Uğraşılması oldukça zahmetli ve zor olan yüz bölgesindeki tüyler, lazer epilasyon uygulaması ile kesin şekilde yok edilebilir. Yüz bölgesinde de tüy rengi ve yapısı itibariyle, seans sayısı bakımından kişiden kişiye farklılık gösteren uygulama, ortalama olarak 8-10 seans sürmektedir. Hormonal duyarlılığın en yüksek olduğu yüz bölgesinde, ortalama 1 aylık periyodlarla seanslar gerçekleştirilir. Yüze uygulanan lazer epilasyon ile ilgili daha detaylı bilgi almak için sayfamızda bulunan diğer makalelerden yararlanabilirsiniz.

Lazer Epilasyon İşlemi Hangi Şartlar Altında Uygulanamaz

Lazer epilasyona başlamak için öncelikli şart ergenlik döneminin sona ermesidir. Ergenlik döneminde oldukça aktif halde olan hormonal değişikliklerden dolayı,  ergenlik dönemi sonlanmadan işlemden başarılı sonuç almak mümkün değildir. Ayrıca hamilelik döneminde lazer epilasyonun anne ya da bebek sağlığının zarar gördüğüne dair bir bulgu olmamasına rağmen, önlem amacıyla hamilelere tavsiye edilmemektedir. Kronik ya da genetik bir rahatsızlığı olan, dermatolojik problemler yaşayıp tedavi altında olan kişilerin mutlaka doktorlarından izin almaları ve uzmanlarını bilgilendirmeleri gerekmektedir. Sedef ve akne problemi dolayısıyla, etken maddesi izotretinoin olan ilaçlar kullanıldığı takdirde, tedavi üzeriden 6 ay geçmeden lazer epilasyon işlemi yaptırılamaz. Peeling ve cilt soyma gibi gibi kimyasal içerikli bakımlar yaptırılıyorsa, bu bölgelere 15 gün süreyle lazer epilasyon uygulanamaz.

Kişisel bakımlarınız için en etkili tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için 0212 257 34 34 numaralı telefondan veya iletişim formundan uzmanlarımızla ile iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Leave a Reply