Karbon Peeling cildin aydınlatılmasında, renk farklılıklarının giderilmesinde, gözenek sıkılaştırmada, ciltte meydana gelen yağlanma düzensizliklerinde, leke problemlerinde, yüzeysel kırışıklıkların açılmasında ve anti-aging tedavilerinde kullanılan bir yöntemdir.

Karbon maskesi ve yüksek lazer atışları yardımıyla pek çok cilt problemini giderme özelliğine sahip olan işlem yüzeysel kırışıkların da yok edilmesine imkan tanır.

Karbon Peeling nasıl yapılır?

Lazer atışlarının etkili olmasını sağlamak ve cilt üzerinde gerekli enerjiyi oluşturabilmek için uygulama bölgesine karbon maskesi uygulanır. İnce bir katman halinde cildi kaplayan maske kuruduktan sonra yüksek enerjili lazer atışlarına maruz bırakılırlar. Lazer atışlarıyla etkileşime giren karbon tanecikleri cilt altına nüfuz ederek dağılırlar. Böylece, karbonun iyileştirici etkisi ve lazer ışınlarının belli bir tahribat yaratarak iyileştirmeyi hızlandırma özellikleri birleştirilerek hücrelerde kollajen artışı tetiklenir, cilde elastikiyet kazandırılır.

Karbon Peeling her mevsim uygulanabilir

Bilindiği üzere bazı medikal cilt bakım ve tedavi uygulamaları güneşle etkileşime girerek ciltte lekelenmelere neden olmaktadır. Her mevsim uygulanabilen karbon peeling, leke oluşumu riskini tetikleyen uygulamalardan biri değildir.

Karbon Peeling işleminin seans sayıları ve düzenleri hangi cilt problemine yönelik uygulandığına göre değişkenlik gösterir. Genellikle 1-2 hafta aralıklarla uygulanan seanslar, hormonal etkilere bağlı gelişen “melasma” adı verilen cilt lekeleri için uygulanıyorsa daha uzun aralıklarla uygulanır. Seans sayıları ise; 4-10 seans arasında değişebilir.

Tedavinin etkileri 3. ayda gözlenmeye başlar

İlk seanstan sonra bile cilt üzerinde fark edilir bir aydınlanma ve dengelenme sağlayan karbon peeling, düzenli uygulama sonucunda 3. aydan itibaren kesin sonucuna ulaşmaya başlar.  6. ay itibariyle tamamen netleşen tedavinin sonuçları 1.5 yıl boyunca kalıcıdır.

Karbon Peeling, alerjik reaksiyonu olmayan ve lazer uygulamaları yaptırmasında herhangi bir sakınca olmayan herkese uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Ciddi bir yan etkiye neden olmayan tedaviden sonra ciltte hafif pembeleşme gözlenebilir. Pembeleşen uygulama alanı birkaç saat içinde kendiliğinden normale döner. İstisnai durumlarda, özellikle ürtikeri bulunan hastalarda uygulama sonrası geçici ödem görülebilir.  Nadir olarak meydana gelen ödem durumu, 1 saat sonra etkisini yitirir.

Kişisel bakımlarınız için en etkili tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için 0212 257 34 34 numaralı telefondan veya iletişim formundan uzmanlarımızla ile iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Leave a Reply