Cerrahi değil, tamamen medikal bir işlem olan ip askı, ameliyatsız yüz germe ve Fransız askı tekniği olarak da biliniyor.

Yüz germe işlemleri özellikle belli bir yaştan sonra tercih edilen işlemler arasında yer alıyor. Zamanla ve çeşitli etkenler dolayısıyla yer çekimine karşı koyması zorlaşan cildimizde gevşemeler, sarkmalar ve derin kırışıklıklar meydana gelebiliyor. Her geçen gün zamanın bu yıpratıcı etkilerini yüzümüzden silmek çok daha kolay hale geliyor. Bu konudaki en son yöntemlerden biri ise; ip askı ile cilt germe yöntemi.

İp askı uygulaması nedir?

Fransız askılama yöntemi olan ip askı, Fransa’da geliştirilmiş olan içi polyester dışı silikon malzemeden yapılmış, biyolojik olarak insan vücuduna uyumlu olan iplerle cildin gerilerek sarkma, gevşeme ve kırışıklık şikâyetlerinin ortadan kaldırılmasıdır.

Cerrahi işlemlere başvurmak istemeyen, yüz hatlarından memnun olmayan, kırışıklık ve sarkma şikâyetlerinde, doğum sonrası karın bölgesinde meydana gelmiş olan sarkmalarda ve hatta kısmi yüz felci geçirmiş olan hastalar için tedavi amaçlı da uygulanabilen bir yöntemdir.

İp askı uygulamasını nasıl yapılır?

Lokal anestezi ile uygulanan işlem, yaklaşık olarak 45 dakika-1 saat arasında sürmektedir. Dikiş atılmasına gerek kalmadan tamamlanan işlemde ipin tutunma bölgesi olarak genellikle kulak üzeri bölgesi tercih edilir. Uygulama sonrası günlük hayata rahatça devam edilebilmektedir. İp askı işleminin etkileri 2 yıl kalıcılığa sahiptir. İşlem, uygulamanın hemen ardından etkilerini göstermeye başlar, ortalama 6 hafta sonunda ise; ip askı uygulamasının hedeflenen etkilerine ulaşılmış olur.

İp askı uygulama bölgeleri

Yanaklar, çene altı, elmacık kemikleri, yüz ovali hattı, alın çizgileri, kaz ayakları, kaş ve boyun bölgelerine ip askı işleminin uygulama bölgeleridir. Vücut bölgesinde ise; kalça, karın, kol, göğüs ve bacaklara da uygulanabilir.

İp askı uygulamasından sonra nelere dikkat edilmelidir?

  • İp askı ile cilt germe uygulamasının ardından cilde dinlenmesi için birkaç gün süre tanınmalıdır.
  • Çene hareketleri minimum düzeye indirilmelidir.
  • Yüz yıkama işlemi, sadece yukarı doğru hareketlerle yapılmalıdır.
  • Yüz üstü uyumamak gerekir.
  • İşlem bölgesine masaj yapılmamalı, ovuşturulmamalıdır.

Kişisel bakımlarınız için en etkili tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için 0212 257 34 34 numaralı telefondan veya iletişim formundan uzmanlarımızla ile iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Leave a Reply