Saç simülasyonu nedir?

Saç simülasyonu uygulaması; saçların seyreldiği gözlenen noktaların, özel boyalar yardımıyla saç telleri taklit edilerek gölgelendirilmesi işlemidir. Başarılı bir kamuflaj teknigi olan uygulama saçkıran gibi cilt rahatsızlıkları ya da çeşitli travmalar nedeniyle  saç derisinde oluşan bölgesel dökülmelere estetik bir görüntü kazandırır.  Aynı zamanda saç ekim işlemi sonrasında saç derisi üzerinde oluşan noktasal boşlukları doldurmak için  de en ideal tekniktir. Yaralanmalar ve ameliyat izleri için de estetik bir duruş sağlayan saç simülasyonunun hamilelere, diyabet, kanser ve anemi hastalarına uygulanamaz.

Saç simülasyonu saç ekimine alternatif olabilir mi?

Saç simülasyonu tamamen kamuflaja esasına dayanan bir uygulamadır. Bu nedenle saç ekimi alternatifi değil, destekleyici özelliktedir.

Saç simülasyonunda önemli detaylar

İşlem sırasında kullanılan boyanın kişi sağlığı üzerinde hiçbir olumsuz etkisi yoktur. Buna rağmen işlem yapılacak kişi bir alerji testine tabi tutulur.

İşlemden önce uygulama bölgesine lokal anestezi uygulanır.

Cerrahi bir işlem olmayan saç simülasyonu yöntemi, uzman kişiler tarafından steril bir ortamda iğne işlemi ile gerçekleşir.

İşlemi takip eden ilk 1-2 gün hafif şişlikler yaşanabilir. 1 hafta süresince bölgede kabuklanma gözlenebilir. Bölgedeki kabuklara hiçbir şekilde müdahale edilmemelidir.

Enfeksiyon riskini önlemek için uygulama bölgesi 3 gün boyunca su ile temas etmemelidir.

İşlemden sonra 1 ay süresince sauna ve solaryuma girilmemelidir.

İşlemi takip eden 1 ay boyunca saç boyası yapılmamalıdır.

Uygulama, epidermis tabakasına yapıldığı için ortalama olarak 3 yıl süreyle kalıcıdır.

 

    Not Tags