Popo estetiği, yağ enjeksiyonu ya da silikon protez implantlar ile kalçalara daha dik ve estetik bir görünüm kazandırmak için uygulanan cerrahi bir operasyondur. Operasyonda uygulanacak yöntem hastanın vücut yapısına göre belirlenir. En doğal sonucu verecek yöntem bazı hastalar için vücuttan alınan yağ ile popo kaldırma işlemi iken,  kimi hastalar için de silikon protez implantlardır.

popo estetiğiPopo estetiği yöntemleri 

Popo estetiği kimi zaman kalçaları büyütmek, kimi zamanda dikleştirmek için yapılır. Popo bölgesinde fazla yağ birikimi söz konusu olan durumlarda fazla yağ dokusunun alınması da popo estetiği yöntemlerinden biridir. Alınan fazla yağ hastanın isteği dahilinde vücudun farklı bölgelerine de enjekte edilebilir.

Silikon protez ile popo estetiği

Silikon protez implantlar genel olarak popo büyütme operasyonlarında tercih edilse de dikleştirme işlemlerinde de kullanılabilir. Kalça estetiğinde kullanılan silikon protezin yapısı, meme estetiğinde kullanılan silikonlardan farklıdır. Kişinin vücut oranına uygun şekilde gerçekleştirilen dikleştirme işleminde, akışkanlığı en aza indirilmiş katı silikonlar kullanılır. Silikon protez uygulaması ömürlük bir uygulama olmakla birlikte, kişinin özgüvenini yükselten bir yöntemdir.

Popo estetiği, genellikle düz popo yapısına sahip olup bu görünümden memnun olmayan kadınlar tarafından tercih edilen ve başarılı sonuçlar veren bir operasyondur. Genel anestezi yöntemi ile yapılan operasyon yaklaşık üç saat sürer ve hasta bir hafta içinde rutin hayatına dönebilir.

Yağ enjeksiyonu ile popo estetiği

Yağ enjeksiyonu ile yapılan popo estetiği (Brazillian Butt Lift-BBL), vücudun farklı noktalarından alınan fazla yağ dokularının dikleştirme ya da büyütme amacı ile kalçalara enjekte edilmesi yöntemi ile uygulanır. Hasta genel anestezi altındayken yapılan uygulama genel olarak 1 buçuk saat civarında sürer. Diğer yöntemlere göre daha yeni bir uygulama olan yağ enjeksiyonu operasyonunda enjekte edilen yağlar 1 buçuk yıl içerisinde %20-%30 oranında yok olur. Geri kalan kısım uzun süre kalıcıdır. Yağ enjeksiyonu içeren diğer uygulamalarla kombine olarak gerçekleştirilebilir.

*Hangi yöntem uygulanacak olursa olsun kalça bölgesine uygulanacak estetik ameliyatlardan (diğer cerrahi operasyonlarda da olduğu gibi) önce 1 hafta ve ameliyatın ardından 1 hafta süreyle kan sulandırıcı ilaçların kullanılmaması gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen hizmet Estetikland bünyesinde danışmanlık hizmeti olarak verilmektedir.

    Not Tags