Örümcek ağı ile yüz germe işlemi; çeşitli nedenlerle ortaya çıkan deformasyonları ortadan kaldırmak için uygulanan, ameliyatsız yüz germe işlemidir. Medikal yöntemlerden biri olan uygulama ismini; polidiaksanon iplerinin, ince uçlu iğneler kullanılarak yüz bölgesinde örümcek ağı oluştururcasına işlenmesinden alır.

Hızlı ve güvenli yöntemlerden biri olan bu işlemde kullanılan iğne sayısı, kişinin yüzünde oluşan deformasyon ve sarkmalara göre değişiklik gösterir. Hastaya lokal anestezi uygulandıktan sonra  yarım saat gibi kısa bir sürede tamamlanan işlem, kadın erkek fark etmeksizin yüz bölgesinde problem yaşayan herkese rahatlıkla, ağrısız ve acısız şekilde uygulanabilir.

 

Örümcek ağı estetiği hangi durumlarda uygulanır ?

Yüz gençleştirme amacıyla, yüzde meydana gelen kırışıklık ve sarkmaların giderilmesinde,  alt göz kapağının altında meydana gelen kırışıklıkların giderilmesinde ve dudak çevresindeki kırışıklıkların giderilmesinde bu işleme başvurulabilir.

 

Örümcek Ağı Estetiğinde Kullanılan İpler

Uygulamada kullanılan iplerin en büyük özelliği, insan vücudunda eriyebilme özelliğine sahip olmalarıdır. Herhangi bir yan etkiye neden olmayan polidiaksanon ipler, cerrahi alanında 50 yıldır kullanılmaktadır.

Örümcek Ağı Estetiğinin Etki Süresi

İşlemden sonra 1 ay içinde ilk etkileri gözlenmeye başlayan işlem, 3. ay içinde tam sonucuna ulaşmış olur.  Uygulamadan 3 ay sonra tam etkisine kavuşan işlem 2 yıl süreyle sonuçlarını korur.

İşlemin etkisini daha da uzatmak ve cildin yaşlanma sürecini yavaşlatmak için örümcek ğı estetiğine ek olarak farklı yöntemlerle de destekleme yapılabilir.

Örümcek Ağı Estetiğinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulamanın yapıldığı gün içerisinde başınızı yüksekte tutmanız şişliğin azalmasına yardımcı  olacaktır. Uygulamadan sonra abartılı mimiklerden kaçınılması gerekmektedir. İşlemin ardından ilk birkaç gün şişlik, kaşıntı, kızarıklık veya morluklar meydana gelebilir. Son derece normal kabul edilen bu etkileri hafifletmek için  buz kompresi uygulanabilir.  Uygulamadan 3 hafta sonrasına kadar sırt üstü yatılmaması, yüze baskı uygulanmaması ve yüzün ovuşturulması tavsiye edilmektedir.

 

 

Yukarıda belirtilen hizmet Estetikland bünyesinde danışmanlık hizmeti olarak verilmektedir.

Yukarıda belirtilen hizmet Estetikland bünyesinde danışmanlık hizmeti olarak verilmektedir.

    Not Tags