Mezoterapi, cilt kalitesini arttırmak ve gençleştirme amacıyla ince uçlu iğneler yardımıyla yapılan yaşlanma karşıtı tedavi yöntemidir. Mezoterapi işleminde kullanılan enjeksiyon sayısı, hastanın cilt yapısına ve ihtiyacına göre belirlenir. Mezoterapi işlemi, yaygın olarak cilt gençleştirme tedavisi olarak tercih edilse de saç dökülmesi, selülit tedavisi, eklem ağrıları, spor travmaları, varis vb. damar yolu hastalıklarının tedavisinde de kullanılan başarılı bir tedavi yöntemidir.

 

Yüz Mezoterapisi

Yüz Mezoterapisi, cilt gençleştirme işlemleri arasında sıkça kullanılan bir tedavi yöntemidir. Yüz Mezoterapisinde, cildin ihtiyacı olan vitaminler ve proteinler, ince uçlu iğnelerle cilt altına enjekte edilerek, ciltte oluşmuş hafif sarkma ve kırışıklıklar tedavi edilir.

Yüz Mezoterapisi;

 • Hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.
 • Yüz Mezoterapisi seansları, kişinin ihtiyaçlarına göre 3-8 seans arasında değişiklik gösterir.
 • Yüz Mezoterapisi, uygulandıktan sonra 2-4 hafta içerisinde gözle görülür fark yaratmaya başlar

 

Selülit ve Mezoterapi

Yaş ve vücut tipi fark etmeksizin birçok kadın selülit problemi yaşıyor. Problemin ortaya çıkma nedeni henüz bilinmese de mikro dolaşım problemleri, genetik yapı ve hormon enzim dolaşım problemlerinin selülite sebep olduğu iddia edilmektedir. Mezoterapi, selülit problemlerinin çözümünde %80 oranında başarı gösteren bir tedavi yöntemidir.

Selülit oluşumunu tetikleyen etmenler nelerdir?

 1. Uzun süre bacak bacak üstüne atarak oturmak,
 2. Uzun süre hareketsiz kalmak,
 3. Sigara ve alkol gibi sağlığa zararlı maddelerin kullanımı,
 4. Topuklu ayakkabılar üzerinde uzun süre vakit geçirmek.

 

Selülit tedavinde mezoterapi işlemi nasıl uygulanır?

 1. Mikro enjeksiyon ile problemli bölgeye küçük dokunuşlar yapılır.
 2. Bölgeye yapılan enjeksiyon işlemi, selülit olan bölgedeki ödemleri çözer ve yağ dokularını parçalar.
 3. Mezoterapi ile dolaşım yeterli hale getirilir.
 4. Selülit tedavisinde kullanılan Mezoterapi seansları 5 dakika sürer.

 

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç Mezoterapisi, gerekli karışımlar kullanılarak saç köklerinin güçlendirilmesi işlemidir. Güçlendirilen saç kökleri, daha sağlıklı, daha kaliteli ve daha güçlü saç telleri üretir. Saç Mezoterapisinin klasik ilaç tedavilerine göre üstünlüğü; ilaçların küçük dozlarda bölgesel kullanılmasıdır. Yan etki riskinin olmaması Saç Mezoterapisinin en önemli avantajıdır. Saç Mezoterapisi işlemi, her zaman memnuniyetle sonuçlanır.

 

Saç Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Saç Mezoterapisinde, saç köklerinin ihtiyaçlarına uygun olarak belirlenen, besleyici vitaminler, mineraller, özel yapı taşları, proteinler ve bölgesel kan dolaşımını arttırıcı ilaç karışımları mikro enjeksiyon yöntemi kullanılarak bölgesel ve küçük dozlar halinde saç köklerine enjekte edilir.

 

Saç Mezoterapisi Hangi Sıklıkta Yapılır?

Saç Mezoterapisi, ihtiyaca göre haftada 1-2 seans uygulanabilir. Saç Mezoterapisi, dökülmelerin yoğun olarak görüldüğü dönemde haftada bir seans, sonraki süreçlerde ise ayda bir seans olarak uygulanır.

 

Saç Mezoterapisi Seansları Ne Kadar Sürer?

Saç Mezoterapisi, saç köklerinin ihtiyacına göre 6-10 seans arasında uygulanır.

Yukarıda belirtilen hizmet Estetikland bünyesinde danışmanlık hizmeti olarak verilmektedir.

  Not Tags