Dünya genelinde her yıl binlerce kadın, meme büyütme estetiği yaptırarak daha çekici ve estetik bir görünüme kavuşmanın yanı sıra özgüvenlerini tazeliyor.

9-14 yaş aralığında gelişmeye başlayan göğüsler, kadın vücudu için büyük önem taşır. Gelişmeyen meme dokusu, kimi kadınlarda emzirme sonrası rastlanılan ve göğüslerde küçülmeye sebep olan involüsyon, kadınları göğüs büyütme operasyonlarına yönlendirmektedir. Kilo kaybı sebebiyle göğüslerin küçülmesi de birçok kadının meme büyütme operasyonu talebinde bulunmasına sebep olmaktadır. Doğuştan memesi bulunmayan ya da meme kanseri gibi nedenlerle göğsünü kaybeden hastalara da meme büyütme operasyonu uygulanabilir.

Meme büyütme estetiğinde doktor seçiminin önemi

Göğüs büyütme operasyonundan önce, operasyonu gerçekleştirecek olan doktor ve hastanın ameliyatı birlikte planlamalıdır. Hastanın beklentileri doğrultusunda doktor tarafından ameliyat tekniği belirlenir.   Bu planlama sonrasında kullanılacak olan protezin tipi ve boyutu belirlenerek, hangi noktaya yerleştirileceğine karar verilir. Operasyon öncesinde, büyütme işleminde kullanılacak olan silikon implant mutlaka belirlenmelidir.  Ameliyatta kullanılacak olan implantın yüzey özelliği, jel içeriği ve kabuk yapısı mutlaka hastaya uygun olacak şekilde seçilmelidir.  Bu aşamada doktorun tecrübesi ve bilgisi, hastaya yaklaşımı ve endişelerini gidermesi operasyonun başarılı ve memnun edici bir şekilde sonuçlanması, hastanın hayal kırıklığı yaşamaması adına oldukça önemlidir.

ilerleyen teknoloji sayesinde yağ enjeksiyonu ile de meme büyütme operasyonu mümkündür. Göğüs büyütme operasyonu 18 yaşını doldurmuş, sağlık problemi olmayan ve küçük göğüslerden şikâyetçi her kadına uygulanabilen cerrahi bir operasyondur.

 

Göğüs Büyütme Operasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • Operasyon genel anestezi ile yapılır.
  • Ameliyat sonrası göğüslere yerleştirilen silikon implantların, çevre dokulara yapmış olduğu baskı, 1 hafta süresince ağrıya sebep olabilir.
  • Operasyondan sonra doktorunuz tarafından önerilen ağrı kesici ilaçlar, yaşanan ağrı problemlerini giderir.
  • Gıda ve sıvı tüketimine, operasyondan 6 saat sonra başlanır.
  • Doktorunuz sakınca görmezse, ilk pansumandan sonra duş alınabilir.
  • 7-14 gün aralığında hafif rutin işlere dönülebilir.
  • Operasyon sonrası ilk bir ay kolların çok zorlanmaması ve ağır sporlardan kaçınılması gerekir.
  • Operasyon sonrası 8 hafta süresince sauna, hamam ya da solarium gibi aktivitelerden kaçınılmalıdır.

Yukarıda belirtilen hizmet Estetikland bünyesinde danışmanlık hizmeti olarak verilmektedir.

    Not Tags