Lenf direnaj, vücutta biriken ödemin atılmasını kolaylaştıran, hücre ve dokulara besin taşıyan, vücudun yenilenmesini sağlayan bir sistemdir. Lenf sıvısını arttırarak vücudun direncini arttırır, ayrıca vücut ağrılarını da sonlandırma özelliğine sahiptir. Tedavi, lenfatik sistemde biriken toksinlerin atılımını sağlayarak yenilenme yaratır.

lenf direnajLenf direnaj hangi durumlarda uygulanır?

Vücutta oluşan ödem atılımında, selülit gidermede ve vücutta biriken toksinlerin atılması tedavilerinde kullanıldığı gibi, hamilelik sonrası oluşan varis tedavilerini ve zayıflama tedavilerini destekleyici olarak kombinlendiğinde de oldukça başarılıdır. Ayrıca kabızlık ve hazımsızlık problemlerinin giderilmesinde, kronik yorgunluk veya uykusuzluk tedavilerinde, anksiyete ve menopoz şikayetlerini gidermek için de tercih edilebilir.

Kan dolaşımı bozukluğunda, vücut ağrısı şikayetlerinde, kol-bacak,karın bölgesinde şişkinlik yaşanması durumunda da bu tedaviden yararlanılabilir.

Lenf direnaj nasıl uygulanır?

Lenf direnaj tedavisi, G5 masajı gibi masaj prensibine dayanan bir uygulamadır ve kendi adını taşıyan cihaz yardımıyla uygulanır. Hastaya ince çorap giydirilerek ayaklar, bacaklar ve karın sarılır. Masaj cihazı parmak uçlarından yukarıya doğru, düzenli aralıklarla hafif ve ritmik şekilde basınç uygular. Bu sayede Lenf direnaj masaj cihazı; uygulama bölgesindeki hücreleri besleyen beyaz sıvı dolaşımı hızlandırılarak lenfatik sistemin direnç kazanması sağlanır.

Lenf direnaj uygulamasının etkileri nelerdir?

  • Lenfatik sisteme direnç sağlar.
  • Beyaz sıvı dolaşımını hızlandırır.
  • Dokular arasında birikmiş olan yağları parçalayarak selülit görünümünü giderir.
  • Vücudun rahatlamasını sağlar, stresi azaltır.
  • Hücrelerdeki oksijen miktarını arttırarak cildin de parlak görünmesini sağlar.
  • Toksin atılımına yardımcı olduğu için detoks özelliği taşır.

Lenf direnaj seans düzeni

Farklı tedavilerle kombinlenebilen lenf direnajın seans süreleri 20-25 dakika arasındadır. Başarılı sonuç için 2-3 gün aralıklarla uygulanacak olan 10-15 seans önerilmektedir.

Kimlere uygulanamaz?

Herhangi bir yan etkisi bulunmayan tedavi; hamilelere, iki aydan kısa süre önce sezeryan geçirmiş kişilere, 45 günden kısa süre önce doğum yapan kişilere, yüksek tansiyon hastalarına, hormonal bozukluk yaşayan hastalara, şeker hastalarına, hemeroid hastalarına, kemoterapi tedavisi göre kişilere, yakın zamanda ameliyat geçirmiş kişilere, kılcal damar kalınlığı bulunanlara ve kemik erimesi bulunan kişilere uygulanamaz.

Yukarıda belirtilen hizmet Estetikland bünyesinde danışmanlık hizmeti olarak verilmektedir.

    Not Tags