Leke tedavisi yöntemi, güneş lekeleri ve doğum sonrası ciltte oluşan kahverengi lekeleri başarılı şekilde yok eden bir tedavi şeklidir. Lazer, karbon peeling, led terapi, dermaroller, dermapen, mezoterapi ve PRP yöntemleri ile uygulanabilir. tedavide uygulanan bazı yöntemler birbiriyle kombinlenmeye elverişli olmalarının yanı sıra kombinlendiklerinde çok daha hızlı sonuç verebilirler. Problemli pek çok bölgeye uygulanabilen bu yöntemler; vücutta oluşan çil, sivilce izi, lentigo gibi sorunları da çözüme kavuşturabilirler.

Leke tedavisi yöntemleri

Lazerle tedavi: Başarı oranı çok yüksek olan lazerle leke tedavisi, çok tercih edilen bir yöntemdir. Renk pigmentlerini etkileyen lazer cihazları ile uygulanır. Yeni leke oluşumu riski oluşturmamak için güneşin etkilerini yitirdiği kış aylarında uygulanması en sağlıklı tercihtir.

Karbon Peeling Tedavisi: 4-10 seans arası uygulanır. Düzenli uygulamaların ardından 3. aydan itibaren kesin sonucuna ulaşmaya başlar.

Led Terapi:4 farklı renk ile tedavi uygulayan led terapinin yeşil ışık tedavisi cilt lekelerini giderir.

Dermaroller:  Seans sayısı 4-6 arasında değişmektedir. Mikro iğneleme yöntemi ile gerçekleştirilir.

Dermapen: Mikro iğneleme yöntemlerinden biridir. Prp tekniği ile kombinlendiğinde çok daha hızlı ve etkili sonuç verir.

Mezoterapi: 1-2 hafta aralıklarla 4-6 seans arasında uygulanır. cilt altına enjekte edilen kokteyl C vitamini,  multivitamin kokteyli, glutatyon, traneksamik asit  ve doku yapılandırıcıları içerir.

PRP: hastanın kendi kanı santrifüj cihazında trombositten zengin hale getirilerek problemli bölgeye enjekte edilir. Cildin kendini yenileme süresi olan 21 günde bir uygulanan toplam 3 seanstan oluşur.

Leke tedavilerinin avantajları

Uygulanan tüm leke tedavi yöntemlerinin ortak özelliği; cildin yeniden yapılanmasını sağlayan kollajen ve elastin üretimini de desteklemektir. Kollajen ve elastin üretimi artan cilt daha sağlıklı, parlak ve genç bir görünüme oluşur. İnce kırışıklıklar açılır. Cildin kendini onarma süreci hızlanır.

Yukarıda belirtilen hizmet Estetikland bünyesinde danışmanlık hizmeti olarak verilmektedir.

    Not Tags