Led terapi, cildin kendi kendini iyileştirmesini sağlayan bir cilt tedavisi yöntemidir. Uygulamanın en önemli özelliği, cildin yenilenme sürecini hızlandırmaktır. Gençlik ışığı olarak da bilinen uygulama, cilt altındaki kollajen dokunun aktivitesini arttırır. Sarı,mavi, kırmızı ve yeşil ışıklı olmak üzere 4 farklı renkte başlığı bulunan cihaz yardımı ile pek çok cilt problemi düzenli tedavi sonrasında sonlandırılabilir. Cerrahi operasyonlar sonrasında da uygulanabilen led terapi, operasyon kaynaklı yaraların iyileşmesini hızlandırmak, ödemi azaltmak ve yeniden damarlanma sürecini kısaltmak gibi özelliklere de sahiptir.

led terapiLed terapi ışıklarının özellikleri nelerdir?

Sarı Işık: Cildin kan dolaşımını düzenler. Detoks etkilidir. Cilt kızarıklıklarını yatıştırır. Erken zona baskılanmasında kullanılabilir.

Mavi Işık: Akne tedavisinde kullanılır. Hassas ciltler için yatıştırıcı özellik taşır.

Kırmızı Işık: Kollajen üretimini tetiklerve aktiviteyi arttırır. Gözenekleri sıkılaştırır. Hasarlı dokuların tedavisinde kullanılır. Belirgin kırşıklıkların giderilmesinde ve cerrahi operasyon kaynaklı ödemlerin atılmasında oldukça etkilidir.

Yeşil Işık: Cilt hassasiyetini giderir. Fazla melanin üretimini engeller. Leke tedavisinde kullanılır.

Led terapi hangi cilt problemleri için uygulanabilir?

Her türlü doku yenilenmesinde güvenle uygulanan Led terapi, anti-aging ve derin kırışıklık tedavilerinde de verdiği başarılı sonuçla öne çıkıyor. İyileşmeyen deri ülseri, psoriasis (sedef hastalığı), deri tümörleri, siğil, vitiligo ve akne tedavilerinde oldukça etkili olan tedavi,  kas ve eklem ağrısı tedavilerinde de uygulanabilir. Güneş ve yaşlılığa bağlı cilt lekerini giderir, kan dolaşımını geçici olarak arttırır. Cerrahi operasyonlardan sonra oluşan ödemin atılmasını ve ameliyat kaynaklı yaraların iyileşme sürecinin kısaltılmasını sağlar.

Yağlı cilt sorununun ve yoğun aknenin bir arada yaşandığı vakalarda, kırmızı ve mavi ışık tedavileri daha hızlı sonuç alınması için kombin olarak uygulanır.

Led terapinin avantajları nelerdir?

Led terapi tüm cilt tiplerine uygulanabilir. İlaç kullanımının sakıncalı olduğu hamilelik döneminde de cilt problemleri için güvenle uygulanabilir. Boyun, göğüs ve yüz bölgesinde rahatça kullanılabilir.  Uygulama sonrası bakım gerektirmez. İşlem, hastanın günlük rutinleri için engel teşkil etmez.

Led Terapi kimlere uygulanamaz?

Herhangi bir yan etkisi bulunmayan Led terapi, aslında pek çok kişiye uygulanabilir. Ancak epilepsi hastalarına uygulanması asla uygun değildir.

Yukarıda belirtilen hizmet Estetikland bünyesinde danışmanlık hizmeti olarak verilmektedir.

    Not Tags