Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, günümüzde kadın-erkek fark etmeksizin en çok tercih edilen medikal uygulamalar arasındadır. Vücutta bulunan istemeyen tüylerin ve kıl köklerinin lazer ışınları ile yakılarak yok edilmesi işlemidir. İşleme başlanmadan önce kişinin ten rengi, kıl kökü yoğunluğuna bakılarak hangi lazer yönteminin uygun olacağı belirlenir.

lazer epilasyonIşınlar cildin en fazla 5 mm altına, kıl foliküllerinin bulunduğu yere ulaşabilir. Bu sebeple tüy kökleri pasif hale getirilirken herhangi bir organ zarar görmez. Verilen lazer ışınları, folliküllerdeki melanin tarafından emilerek ısı enerjisine dönüşür ve tüylerin köklerinde tahribat yaratır. Bu şekilde de tüy köklerinin beslenmesi bozulduğu için zamanla yok olmaya başlarlar.

İşlem, göz çukuru ve göz kapağı dışında vücudun tüm noktalarına uygulanabilir. Kliniğimizde lazer epilasyon işlemi, alanında son teknoloji olan Soprano Ice ve Alexandrite yöntemleri ile yapılmaktadır.

Lazer epilasyon cihazının önemi başlıklı yazımıza göz attınız mı?

Soprano Ice Lazer Epilasyon

Buz lazer olarak da bilinen Soprano Ice, dört mevsim uygulanabilen ve kesinlikle acı vermeyen bir epilasyon uygulamasıdır. Soprano Ice yöntemi, tüy rengine bakılmaksızın uygulanan bir işlemdir. İşlem sırasında soğuk masaj etkisi hissedilir.

Soprano Ice, işlem yapılacak süreyi otomatik olarak belirler. Problemli bölgeye jel sürülerek lop yardımı ile vücutta gezdirilir. Yaz-kış uygulanabilmesi ve en ince tüyleri bile görebilmesi sebebiyle çok tercih edilen, etkili bir yöntemdir.

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite lazer, sadece açık tenli ciltler için uygulanan hızlı ve pratik bir yöntemdir. Bu lazer sistemi, uygun kişilere uygulandığında çok başarılı sonuçlar verir. Alexandrite lazer, yüz gibi riskli bölgelerde tüy azalması yerine, tüy artışına sebep olabilir. Sırt, omuz ve kol bölgeleri de Alexandrite lazerin etkinliğinin düşük olduğu bölgelerdendir.

Lazer Epilasyonu Kimler Yaptırabilir?

Ergenlik çağına girmiş ve koyu renkli tüylere sahip, lazer için engel teşkil edebilecek rahatsızlıkları bulunmayan herkese uygulanabilir.

  • En başarılı sonuç alınan alternatif; açıkten-koyu renkli tüy kombinasyonudur.

Lazer epilasyon için en doğru zaman konusuna göz attınız mı?

Kimler Lazer Epilasyon Yaptırmamalı?

  • Beyaz tüylere sahip olan kişiler,
  • Hamileler,
  • Deri hastalıkları (Sedef vb.) ve Epilepsi rahatsızlığı olan kişiler,
  • Sivilce ilacı gibi yan etkileri bulunan ilaçlar kullanan kişiler ve ayva tüyü olanlar,
  • Kalp pili kullanan hastalar lazer epilasyon işlemi yaptırmak için uygun değillerdir.

 

Lazer Epilasyonun Seans Aralıkları

Seans aralıkları; yüz bölgesi lazer epilasyon için 25-30 gün aralığında olmak koşulu ile 6- 12 seans, vücut bölgelerinde ise; 8 haftada bir 4-6 seans aralarında değişiklik gösterir. Tüy köklerinin aktivasyonunun düşmesi ile birlikte seans aralıkları değişkenlik gösterip, uzayabilir. Tüy yoğunluğu, her seansta %10 ile %15 arasında azalma göstermektedir. Başarılı bir operasyon için lazer seanslarının aksatılmaması gerekir.

    Not Tags