Kaş ekimi nasıl yapılır?

Kaş bölgesinde meydana gelen dökülme ve seyrelme problemlerine çare olarak geliştirilen kaş ekimi; hem kadınlar hemde erkekler tarafından tercih edilir. FUE tekniği kullanılarak yapılan kaş ekimi işlemi, ense bölgesinden alınan kıl köklerinin, kaşların doğal yapısında olduğu gibi tek tek akil alanına yerleştirilmesi ile yapılır. İşlem esnasında hasta lokal anestezi altında olduğu için herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez. Doğuştan kaş seyrekliği ya da sonradan meydana gelen kaş dökülmesi durumlarında en güvenilir tedavi yöntemidir.

Kaş ekimi işlemi ne zaman sonuç verir?

Ekim işleminden 15 gün sonra şok dökülme adı verilen dökülme yaşanmaya başlanır. Her ekim işleminden sonra yaşanan şok dökülme, saçların yaşam döngüsü tamamlandıktan sonra dökülmesi gibi  son derece normal bir süreçtir. İşlemi takip eden  2 ay içinde şok dökülme sonlanır ve uygulama sonuç vermeye başlar. 8. ay sonunda kesin sonuca ulaşılır. Kaş ekiminde kullanılan kökler ense bölgesinde bulunan saçların kökleri olduğu için ilk bir yıl oldukça hızlı uzarlar. Yeni yerlerine uyum sağlama aşaması tamamlandıktan sonra uzama hızı düşer.

Kaş ekiminden sonra dikkat edilmesi gerekenler

Ekim işleminden sonra 1 hafta süresince  nakil bölgesinde kabuklanma yaşanabilir. İşlemin ardından 15 gün süreyle denize girilmemeli, kaşların aşırı güneşe maruz kalması engellenmeli, sauna-hamam-solarium gibi aktivitelerden kaçınılmalı, ağır sporlardan uzak durulmalıdır.

 

    Not Tags