Işık dolgu, çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişen morluk, kahverengi halkalanma, torbalanma ve şişme gibi gözaltı sorunlarını gideren bir uygulamadır. İlerleyen yaş, uyku düzensizliği, yorgunluk, genetik yapı, sigara ve alkol kullanımı gibi etkenler gözaltı sorunlarının temel nedenlerindendir. Işık dolgu, hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen ağrısız ve tek işlemde sonuç alınan medikal bir yöntemdir.

ışık dolgusuGözaltı ışık dolgusu nasıl uygulanır?

İşleme başlamadan önce hastanın gözaltları, antiseptik bir solüsyonlar dezenfekte edilir. Uygulama bölgesi anestezi kremi ile uyuşturulduktan sonra dolgu maddesi, kanül yardımı ile problemli bölgeye enjekte edilmeye başlanır. Gözaltı için özel olraka üretilen bu dolgu çeşidi, diğer dolgular gibi deri altına değil kemik üzerine gelecek şekilde enjekte edilir.

Enjeksiyon sebebiyle kanülün deri altına girdiği noktalarda çok hafif kızarıklıklar oluşabilir. Tamamen normal olan bu kızarıklıklar 3-4 saat sonra müdahale gerektirmeksizin kaybolurlar.

Işık dolgunun etkileri

Gözaltı ışık dolgusu, Hyaluronik asit içerikli dermal bir dolgu maddesinin özel işlemlerden geçirilerek, göz çevresine uygun hale getirilmesiyle elde edilir.

Cildin nemini ve elastikiyetini arttırarak problemli alanda canlı ve parlak bir görünüm sağlaması sebebiyle ışık dolgu olarak anılan işlem gözaltı morlukları, kahverengi halkalanmalar, hafif kırışıklık, gözaltı çökmesi ve az miktarda gözaltı torbalanması yaşayan kişiler için ideal bir tedavi yöntemidir.

Işık dolgu kimlere uygulanamaz?

Hafif torbalanma problemini gideren işlem, gözaltında aşırı torbalanma problemi yaşayan hastalar için önerilmez. Anne ve bebek üzerinde herhangi bir yan etkisi tespit edilmemiş olsa da medikal bir işlem olması nedeni ile hamilelere ve emziren annelere önerilmez. Ayrıca pıhtılaşma sorunu olan kişiler, otoimmün hastalıkların (Behçet hastalığı, Hashimoto troidi gibi) aktif döneminde olan ya da dolgu maddesine aşırı duyarlılığı olan kişiler gözaltı ışık dolgusu için uygun değillerdir.

Gözaltı ışık dolgusu için tek seans yeterli midir?

İşlemden sonuç almak için çoğu zaman tek seferlik bir uygulama yeterlidir. Kişilerin bünyesine ve şikâyetin şiddetine göre değişmekle birlikte, tek seferlik bir uygulama ortalama olarak 8-12 ay etkilerini korur. Uygulama, yılda bir kez olmak üzere düzenli şekilde tekrarlanırsa etkisini sürdürme süresi artar.

Yukarıda belirtilen hizmet Estetikland bünyesinde danışmanlık hizmeti olarak verilmektedir.

    Not Tags