İpek kirpik nedir?

ipek kirpik; saf ipekten üretilen kirpiklerin doğal kirpiklerin arasına 1-2 milimetre mesafe bırakılarak teker teker yerleştirilmesi uygulamasıdır.  İletişimin ve güzelliğin temel unsuru gözlerimizi daha belirgin hale getiren unsur kirpiklerdir. Uzun ve hacimli kirpikler, gözlerin güzelliğini ön plana çıkarmakla birlikte bakışların da çok daha çekici ve etkileyici hale gelmesini sağlar.

Çeşitli nedenlerden dolayı dökülen kirpikler, ipek kirpik işlemiyle sorun olmaktan çıkıyor. Birçok kadın kirpiklerini şekillendirmek ve hacimli kirpikler elde etmek için her gün fazlasıyla zaman harcasa da sonuç genellikle başarısız olur. İpek kirpik işlemiyle rimel kullanmaksızın gür, hacimli ve en önemlisi doğal görünen kirpiklere sahip olmak mümkündür. Uygulama, uzman eller tarafından kaliteli materyal kullanılarak yapıldığında gözlere herhangi bir zarar vermez ve alerjik reaksiyonlara sebep olmaz. Uzun süreli uygulamalardan biri olan ipek kirpik işlemi gözlerin güzelliğini ortaya çıkarır. Uygulama, her ay düzenli olarak bakımları yapıldığı takdirde 3 ay kullanılabilir.

İpek kirpik doğal kirpiklere zarar verir mi?

Doğal kirpikleriniz yaşam döngüleri dahilinde 90 günde bir dökülür ve yerlerine yenileri çıkar. İpek kirpikler kendi kirpiklerinize yerleştirilirse yaşam döngüsünü tamamlayan kirpikler ile birlikte dökülebilirler. Bu nedenle kirpikler doğal kirpiklerinize 1-2 milimetre uzaklıkta yerleştirilir. Bu uzaklık yapıştırıcının kendi kirpiklerinize zarar vermesini engeller. Pek çok kullanıcının yaptığı hata  kirpiklerin uygulamayı yapan uzman tarafından değil de danışanın kendisinin çıkarmaya çalışmasıdır, bu durum kirpiklerinize zarar verecek bir girişimdir. Ayrıca uygulamanın bir uzman tarafından yapılması kendi kirpiklerinize zarar vermemek adına büyük önem taşır.

İpek kirpik yaptıranların dikkat etmesi gerekenler

  • Uygulamadan sonra 48 saat süreyle kirpiklerin su ile temas etmemesi gerekmektedir.
  • Kontakt lens kullanılması halinde uygulama öncesi mutlaka çıkarılmalıdır.
  • İpek kirpik kullanılan süre boyunca yağ içerikli göz makyajı temizleyicileri, göz kremi, kirpik kıvırıcı ve rimel kullanılmamalıdır.
  • Kirpiklerin gözlerinizde olduğu süre boyunca gözlerinizi ovuşturmamanız tavsiye edilir.
  • Kirpiklerin kullanıldığı süre boyunca kirpik tarağı kullanılması tavsiye edilir.
  • İpek kirpiklerin kırılmaması için yüzüstü yatmaktan kaçınılmalıdır.
  • Her ay 1 kez olmak üzere işlemi yapan uzman tarafından kirpiklerin bakımı yapılmalıdır.
    Not Tags