Göz kapağı estetiği, alt ve üst göz kapakları üzerinde sarkmalara sebep olan fazla kas ve dokuların alınarak göz kapağının gerginleştirilmesi işlemidir. İlerleyen yaş sebebiyle göz çevresinde sarkma ve çökme problemleri oluşur. Göz kapakları üzerinde oluşan sarkma problemleri, sadece cerrahi bir işlemle giderilebilir.

Göz kapağı estetiğinde göz kapakları gerginleştirilirken; göz çevresinde oluşan fazla yağ dokuları sebebiyle ortaya çıkan torbalar ve göz çevresi kırışıklıkları da düzeltilerek daha sağlıklı, dinamik ve genç bir görünüm kazandırılır.

göz kapağı estetiği35- 40 yaşlarında oluşmaya başlayan göz kapağı sarkmalarında cerrahi risk azdır. Göz kapağı operasyonu, genellikle bu yaşlardan itibaren yapılır. Genetik özelliklere bağlı olarak ortaya çıkan göz torbaları problemleri için gerekli görülürse daha erken yaşlarda da operasyon gerçekleştirilebilir.

Göz kapağı estetiği için doktor seçiminin önemi

Göz kapağı estetiği her cerrahi operasyon kadar önem taşımaktadır. Dolayısıyla, operasyonu gerçekleştirecek olan doktorun iyi seçilmesi gerekmektedir. Operasyonu gerçekleştirecek olan hekimin, hastanın kas pozisyonunu doğru şekilde değerlendirmesi tamamen tecrübe ve bilgiye dayanan bir prosedür olmasının yanında doğru ameliyat yapılabilmesi için oldukça önemlidir.

Göz kapağı estetiğinde kaş yapısının da iyi bir şekilde incelenmesi gerekir. Çünkü, kaş yapısında düşüklük varsa operasyon sonrasında daha fazla belirginleşebilir. Bu sebeple, göz kapağı operasyonu yapılacak kişinin kaşlarında düşüklük varsa kaş kaldırma işlemi de yapılmalıdır. Bazı durumlarda sadece düşük kaş yapısının düzeltilmesi, göz kapaklarında da iyileşmeyi sağlar.

Göz kapağı estetiği sonrasında morarma ve ödem gözlenmesi, ufak sızıntılar ve sızlamalar son derece normaldir.

Göz Kapağı Estetiği Öncesinde Yapılması Gerekenler

  1. Ameliyattan bir hafta önce aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaçlar kesilmelidir.
  2. E vitamini içeren yeşil çay vb. bitki çaylarının tüketimi durdurulmalıdır.
  3. Alkol alımı durdurulmalı, sigara kullanımı en aza indirilmelidir.
  4. Hipertansiyon, göz tiroidi, göz tansiyonu vb. göz hastalıkları olan kişiler operasyon öncesinde doktorunu muhakkak bilgilendirmelidir.

 

Göz Kapağı Estetiği Sonrasında Yapılması Gerekenler

  1. Göz çevresine ödem ve morarmaları önlemek için buz kompresi yapılmalıdır.
  2. Ödem atımının hızlanması için yüksek yastıklar tercih edilmelidir. Operasyonu takip eden ilk 5 gün süresince gözler çok yorulmamalıdır.
  3. Operasyonu takip eden 15 gün süresince kontakt lens kullanılmamalı, makyaj yapılmamalıdır.

Yukarıda belirtilen hizmet Estetikland bünyesinde danışmanlık hizmeti olarak verilmektedir.

    Not Tags