El ve ayaklarımız, vücudumuzun tamamı gibi profesyonel bakıma ihtiyaç duyarlar. Hem sağlığımız hem de estetik görünüm açısından önem teşkil eden el ve ayak bakımı, doğru yapılmadığı takdirde bazı sağlık problemlerini de beraberinde getirir. Ev içerisinde yapılan kişisel bakımlar, bazen yeterli gelmeyeceği için el ve ayakta oluşan problemler çözülemez. Bu noktada işinde uzman kişilerden yardım almak gerekir. Estetik ve Cerrahi merkezimiz Estetikland’de klasik el ve ayak bakımı dışında uygulan tedaviler;

 

Batık Tırnak Tedavisi

Batık tırnak, çeşitli problemlerden dolayı tırnağın ete batması olarak açıklanabilir. Bir profesyonel tarafından müdahale edilmediği takdirde ete batan tırnak, çevresinde iltihaplanma problemlerine yol açar. Bu durum, rahatsızlık verdiği gibi yoğun şekile hissedilen acıya da sebep olur. Batık tırnak, uygulanan “tel sistemi” işlemi ile acısız bir şekilde çıkartılır ve aynı noktada batmaların tekrarlanmasının önüne geçilir.

  • Hatalı ve küçük ayakkabı seçimi,
  • Hatalı yapılan manikür ve pedikür işlemleri,
  • Diyabet,
  • Genetik yapı,
  • Tırnak mantarı problemleri batık tırnak problemini ortaya çıkaran sebeplerdir.

 

Çatlak Topuk Tedavisi

Diyabet, yetersiz su tüketimi, düzgün kurutulamamış ya da nem ihtiyacını alamamış ayak topuklarında çatlak ve kuruluk problemleri görülür.

 

Nasır Tedavisi

Baskı ve sürtünmeler ile birlikte ortaya çıkan ayak sağlığı problemidir.

 

Tırnak Mantarı Tedavisi

Ortak kullanım alanları ve hatalı ayakkabı seçimi gibi sebeplerden dolayı ortaya çıkan tırnak mantarı; tırnakta boşalma, tırnak yapısında kalınlaşma ve renk değişimi ile kendini gösterir.

Yukarıda belirtilen hizmet Estetikland bünyesinde danışmanlık hizmeti olarak verilmektedir.

    Not Tags