Kalıcı makyajda eyeliner ve dipliner uygulamaları

Kalıcı eyeliner ve dipliner işlemleri, son dönemde oldukça popüler olan kalıcı makyajın en çok tercih edilen uygulamalarıdır. Kalıcı eyeliner ve dipliner işlemlerinde, isteğe bağlı olarak gözleri olduklarından iri göstermek ve düşük ya da çekik göz problemlerinin çözülmesi mümkündür. Eyeliner ya da Dipliner işlemlerinde uygulamaya geçilmeden önce göz ve yüz yapısı dikkate alınarak kişiye özel bir tasarım yapılır. tasarım aşaması uygulama sonucunun başarısını doğrudan etkileyeceği için en önemli aşamadır. Göz çevresinin anestetik kremlerle uyuşturulması ile başlayan Dipliner ve Eyeliner uygulamaları sırasında herhangi bir acı hissedilmesi söz konusu değildir.

Kalıcı Eyeliner

Kalıcı eyeliner işleminde kısa ya da uzun (kuyruklu) eyeliner çalışması yapılabilir. Kısa eyeliner, her gün eyeliner sürme problemini ortadan kaldırırken günlük makyajda uzatılıp ya da olduğu gibi kısa kullanım alternatfileri sunar. Kuyruklu eyeliner, en çok tercih edilen alternatiftir. Bakışları ön plana çıkarırken, daha etkileyici hale getirir. Uygulama sonucu 8-12 ay arasında kalıcıdır.

Kalıcı Dipliner

Günlük makyajda eyeliner kullanmayan ve makyaj yapmadan da gözlerini ön plana çıkarmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilir. Kirpik dibine uygulandığı için bakışları daha buğulu hale getirirken gözleri de daha iri gösterir. Uygulama sonucu 8-12 ay arasında kalıcıdır.

Kalıcı eyeliner ve dipliner işleminden sonra dikkat

her medikal makyaj uygulamasında olduğu gibi kalıcı eyeliner ya da dipliner uygulamalarından sonra da uygulama bölgesi kabul atmadan enfeksiyon riski söz konusudur. herhangi bir enfeksiyon problemine maruz kalmamak için kabuk atma sürecine kadar uygulama bölgeleri sudan korunmalıdır. uygulamadan sonra 2 hafta süresince sauna, hamam, solarium, havuz ve deniz aktiviteleri yapılmamalıdır.

    Not Tags