Dermaroller; mikro iğnelemenin alt grubunda yer alan tedavilerden biridir. Dermaroller, mikro iğneler barındıran dönen silindir mekanizmasıyla cilt üzerinde kanallar açar. Açılan kanallar aracılığı ile cildin ihtiyacı olan mineral, vitamin ve protein yapısını cilt altına ulaştırılır. Cilt altına iletilen bu yapılar, cildin yenilenmesini sağlar. İşlem esnasında oluşturulan mikro kanallar, cilt tarafından yara olarak algılanır ve cilt onarıma geçerek kendisini yenilemeye başlar. Doğal yara iyileşme sürecinde, kollajen, elastin ve hiyaloronik asit üretimi tetiklenir. Böylece, problemli bölgede cilt yenilenmesi gerçekleşir.

Hangi bölgelere dermaroller uygulanabilir?

Dermaroller uygulamasında kişinin cilt yapısının ihtiyaçları belirlenerek, 4 ile 6 seans arasında değişen bir tedavi süreci başlatılır. Yara ve aknelere bağlı olarak ortaya çıkan leke izlerinin giderilmesine yardımcı olan bu yöntem; çatlak, selülit ve sarkma problemlerinin giderilmesinde de tercih edilen teknikler arasındadır. Dolayısıyla çatlak, selülit ve sakma problemlerinin bulunduğu bölgelere, yüze, boyna, dekolte bölgesine, kollara ve ellere uygulanabilir.

Dermaroller uygulamasının etkileri nelerdir?

 • Yıpranmış hücreleri yeniler.
 • Anti-ageing özelliği ile yaşlanma belirtilerini tedavi eder.
 • Cildi ölü hücrelerde arındırır.
 • Kan dolaşımını hızlandırır.
 • Çatlakları yok eder.
 • Selülit oluşumunu engeller. Var olan selülitleri giderir.
 • Sivilce, akne izlerini ve cilt lekelerini yok eder.
 • Parlak, canlı ve yenilenmiş bir cilt olanağı sunar.
 • Kuru ciltlerde nem dengesinin sağlanmasına yardımcı olur.
 • Gözaltı morluklarıı ve torbalarını tedavi özelliği vardır.

Dermaroller tedavisinden sonra nelere dikkat etmek gereklidir?

İşlem, hastanın günlük rutinlerini aksatacak bir tedavi yöntemi değildir. Fakat yine de tedavi süresince ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı gereklilikler vardır. Örneğin; antiaging etkisini güçlendirmek için vitamin ve sıkılaştırıcı aminoasit içeren ürünlerin kullanılması faydalı olacaktır. Çatlak tedavisi için uygulanıyorsa, uygulama alanı kollajen ve aminoasit içeren ürünler sürülerek desteklenmeli, cildin elastikiyetini yeniden kazanmasına yardımcı olunmalıdır. İşlemden  en az 1 saat sonra uygulama alanına nemlendirici krem sürülmelidir. Dermaroller işleminden sonra güneşten korunmak en büyük gerekliliklerden biridir. Bu nedenle işlem süreci boyunca mğmkünse güneşe çıkılmamalı, çıkılması gereken durumlarda ise yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler ihmal edilmemelidir.

Yukarıda belirtilen hizmet Estetikland bünyesinde danışmanlık hizmeti olarak verilmektedir.

  Not Tags