Boyun ve gıdı germe estetiği, çeşitli nedenlerin özellikle gıdı bölgesinde neden olduğu sarkmanın cerrahi yolla giderilmesidir. Yaşın ilerlemesi ve ani kilo alıp verme gibi durumlar, vücudumuzda bazı deformasyonlara sebep olmaktadır. Özellikle kilolu insanların yüz ve boyun bölgelerinde, yer çekiminin etkisi ve vücuttaki su oranının azalmasıyla birlikte sarkmalar oluşur. Yüzdeki sarkmalar ve gıdı oluşumu yüz oranını bozarak, estetik görünüşe zarar verir.

boyun gıdı germeVücutta bulunan kas yapısı, gıdıyı boydan boya kaplar ve bu kas yapısı, mimikleri de doğrudan etkiler. Kilo alıp verme durumlarından vücudumuz bütünüyle etkilense de, görsel olarak en fazla gıdı bölümü etkilenir. .Kilo alımları sonrası gıdı üzerinde oluşan yağlanma, kişinin yüz simetrisini doğrudan değiştirir. Gıdı oluşumuna bağlı olarak estetik görünümden uzaklaşan kişi, olduğundan daha yaşlı görünür. Yüz bölgesindeki birçok problem makyaj hileleri ile giderilse de, çene altı (gıdı) bölgesi için durum böyle değildir.  Fakat, uzman dokunuşlar ile yapılacak müdahaleler sayesinde yüz bölgesinde oluşan asimetrik görüntüden kurtulma imkanı vardır.

Boyun ve gıdı germe alternatifleri

Boyun ve gıdı germe estetiği 5 ile 15 yaş arasında gençleşme sağlar. 30 yaş üstü hastalarda gıdı deformasyonlarına  lazer lipoliz ve klasik liposuction yöntemleri ile yaklaşılırken; 50 yaş üstü hastalar için germe işlemi tercih edilir.

Lazer lipoliz ile boyun ve gıdı germe: Damar, sinir ve dokulara zarar vermeden, bölgede 1 milimetre büyüklüğündeki tek bir delikten girilerek yağın alınması yöntemidir.

Liposuction ile boyun ve gıdı germe: İnce kanüllerle deri altına girilerek biriken yağın alınması yöntemidir. Deride aşırı bir sakmanın olmadığı durumlarda genç-orta yaş aralığında hastalara uygulanır.

Klasik boyun ve gıdı germe: Tek başına yapılabildiği gibi yüz germe operayonuyla da kombinlenebilir. Sarkmış derinin kesilip çıkarılması yöntemidir.

 

Operasyonun ayrıntıları

Kolay bir işlem olan gıdı estetiği, başarı oranının yüksek olmasının yanı sıra günümüzde en fazla tercih edilen cerrahi işlemlerdendir. Gıdı estetiği, kilo alıp verme durumuna dikkat edildiği takdirde, uzun süre etkinliğini koruyan bir yöntemdir. Lazer lipoliz yöntemi uygulanan hastalar 5 gün içinde, liposuction yöntemi uygulanan hastalar 1 hafta içerisinde, gıdı germe yöntemi uygulanan hastalar ise 10 gün sonra  günlük yaşamlarına rahatlıkla dönebilirler. Liposuction ve lazer yönteminde iz kalmazken, gıdı germede kulak arkasında veya saç içinde hafif bir bir iz kalabilir. Operasyonların hiçbiri  mimik ve ses tellerini etkilemez.

Yukarıda belirtilen hizmet Estetikland bünyesinde danışmanlık hizmeti olarak verilmektedir.

    Not Tags