Botoks nedir?

Yaşın ilerlemesi, kirli hava, beslenme, kilo alıp verme sırasında cildin elastikiyetini kaybetmesi sağlıklı görünümü bozar ve kırışıklıkları ortaya çıkarır. Botoks, yaşlanma belirtilerini ortadan kaldıran bir cilt gençleştirme tekniğidir. Botoks, kırışıklıkları gidermek ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için tercih edilen yöntemlerin başında gelir.

botoksBotoks uygulanan bölgeler

Alın bölgesinde oluşan kırışıklıkların, kaşların arasında oluşan çizgilerin, burun yan duvarlarında oluşan çizgilerin, göz çevresinde oluşan kazayaklarının giderilmesinde, ağız çevresinde oluşan çizgilerin ve boyun çizgilerinin giderilmesi için uygulanır. Botoks, başarılı sonuçlar veren medikal bir tedavi yöntemidir. Botoks kaş kaldırma, yüzdeki kızgınlık ifadesinin giderilmesi ve hiperhidroz tedavilerinde de en çok tercih edilen yöntemler arasındadır.

Kimler botoks yaptırabilir?

18 yaşını geçmiş, gebelik ve emzirme döneminde olmayan herkese rahatlıkla uygulanabilen Botoks işlemi sayesinde 10-15 dakika gibi kısa bir sürede sağlıklı ve kırışıklıklardan uzak bir cilt yapısına kavuşmak mümkündür.

Dolgu nedir?

İlerleyen yaş, mimikler, güneş ışınları gibi etkenler cildimizde bulunan kollajen, elastin ve Hyaluronik asit miktarlarının azalmasına neden olur. Cildimize genç ve sağlıklı bir görüntü veren bu maddelerin azalması cilt üzerinde çökmelere, çizgilere ve kırışıklıklara neden olur. Hyaluronik asit içerikli dolgu maddeleri bu tip şikayetleri ortadan kaldırarak cilde hacim kazandırır.

Dolgu uygulanabilen bölgeler

Nazolabial çizgiler (Burun kenarından aşağı inen çizgilerin doldurulması), Philtral çizgiler (Burun ile ağız arasındaki çizgilerin doldurulması), dudak dolgunlaştırılması, dudak etrafındaki radial çizgilerin doldurulması, dudak kontürünün belirginleştirilmesi, gözaltı çukurlarının giderilmesi, gözaltı torbalarının giderilmesi, burun düzeltmeleri, yanak ve elmacık kemiğinin dolgunlaştırılması, çene hattının belirginleştirilmesi dolgu uygulanabilen durumlar ve dolgu gerektiren şikayetlerdir.

Dolgu nasıl uygulanır?

Uygulama bölgesi anestezi kremi yardımıyla uyuşturulduktan sonra dolgu maddesi, şikayet olan bölgelere ince iğneler yardımıyla enjekte edilir. Dolgu işlemi 15-30 dakika içerisinde tamamlanabilen kısa bir işlemdir.

Dolgu uygulamasının ardından günlük rutinlerinize engel teşkil eden bir durum yaşanmaz. İşlemden sonra hafif şişlik, morluk ya da kızarıklıklar meydana gelebilir, işlem etkisiyle belirmesi son derece normal olan bu etkiler 1-2 gün sonra kendiliğinden gerileyerek geçer.

Dolgu işleminden sonra bolca su tüketmek dolguya hacim kazandıracağından son derece önemlidir. İşlemden sonra bol su tüketmeyi ihmal etmeyin.

Yukarıda belirtilen hizmet Estetikland bünyesinde danışmanlık hizmeti olarak verilmektedir.

    Not Tags