Bölgesel zayıflama işlemlerinin en etkililerinden olan Soğuk Lipoliz işlemi, yağ hücrelerinin  -5 /-10 derece arasında soğutularak, diğer dokulara zarar vermeden vücuttan atılmasını sağlar. İdeal bir sıkılaştırma ve şekillendirme yöntemi olan soğuk lipoliz, ameliyat gerektirmeyen bir yöntem olduğundan sıkça tercih edilmektedir.

soğuk lipolizSoğuk lipoliz işlemi nasıl uygulanır?

Soğuk lipoliz, yağ hücrelerinin belli bir ısı seviyesinde dondurularak atılması prensibine dayandığı için cilt, Antifriz özelliğine sahip mebran aracılığıyla soğuk ısırmalarından ve soğuk yanıkları gibi yan etkilerden korunur. Vakumlama prensibine dayalı çalışan soğuk lipoliz, -10 dereceye kadar soğuttuğu yağ hücrelerini +10 dereceye kadar ısıtarak şok etkisiyle deforme eder. 1 saat süren işlemden yaklaşık 2 hafta sonra yağ hücreleri metabolik yollar (idrar ya da ter) aracılığıyla vücuttan atılır.

Soğuk lipoliz hangi bölgelere uygulanabilir?

Üç farklı başlığı sayesinde en geniş bölgelerden en küçük bögelere kadar müdahale imkanı sağlayan soğuk lipoliz işlemi; karın, kol, bacak, kalça, basen ve sırt kısmında sütyen çizgisi  bölgelerine uygulanabilir. Aynı gün içerisinde 3 farklı bölgeye uygulanabilen işlemin, aynı bölgeye uygulanacak ikinci seansı için 6-8 hafta süresince beklemek gerekmektedir. Etkilerini seanstan sonra 15 gün içerisinde belirgin şekilde ortaya koymaya başlayan soğuk lipoliz, 2-4 ay arasında 2-16 cm arasında incelmeyi mümkün kılar.

Soğuk lipoliz kimlere uygulanamaz?

Ağır karaciğer ve böbrek hastalığı, göbek fıtığı, soğuk ürtikeri hastalığı, kanser ve AIDS hastalığı, kontrolsüz şeker hastalığı, kan protein düşüklüğü hastalığı, sedef ve vitiligo gibi cilt hastalıkları, kalp damar hastalığı bulunan kişiler, soğuk lipoliz işlemi için uygun aday değillerdir. Bunun yanı sıra hamilelik ve emzirme dönemleri ayrıca hastanın kalp pili bulunması da soğuk lipoliz için engel teşkil etmektedir.

Soğuk lipolizin etkileri kalıcı mıdır?

Uygulamanın en başarılı şekilde sonuç vermesi adına bol su tüketimi, doğru ve sağlıklı beslenme ayrıca çok yorucu olmayan uygun egzersizlerle tedaviyi desteklemek gerekmektedir.  Bu şekilde soğuk lipolizin başarı oranı arttırılarak daha kalıcı bir sonuç elde etmek mümkün olacaktır. Soğuk lipolizi desteklemek adına yapılacak en uygun egzersizler yürüyüş ve bisiklete binmektir.

Yukarıda belirtilen hizmet Estetikland bünyesinde danışmanlık hizmeti olarak verilmektedir.

    Not Tags