Altın maske, içeriğinde 24 ayar altın tozu, yulaf peptid, meyan kökü, C Vitamini ve scutellaria özü gibi doğal özler barındıran bir maske çeşididir. Pek çok cilt problemini gideren altın maske, uygulandığı andan itibaren etkisini hissettirmesi nedeniyle kabin bakımlarında sıkça tercih edilir. Ev tipi bakımlarda da uygulanabilme imkanı nedeniyle oldukça ulaşılabilir bir uygulamadır.  Son birkaç yıldır popülerliği ve bilinirliği oldukça artsa da, ortaya çıkışı Kleopatra dönemine dayanır. Yakın tarihte yeniden keşfedilip tüm dünyaya yayılma noktası ise, Japonya olmuştur.

altın maskeAltın maske hangi bölgelere uygulanabilir?

Kimyasallardan arındırılıp derinlemesine temizlenen cilt üzerine uygulanan maske yüz, boyun, dekolte, el ve ayak bölgelerine uygulanabilir.

Nasıl uygulanır?

Kabin uygulamalarında maske aşamasına geçmeden önce uygulama bölgesini ölü deriden, yağdan, kirden ve kimyasallardan arındırıp, derinlemesine temizlik sağlayacak cilt bakımı yapılır. Cilt bakımını takiben su ile karıştırılarak krem kıvamına getirilen maske, uygulama bölgelerine uygulanıp kuruması beklenir. Sürüldüğünde krem kıvamında olan maske 20-30 dakika içerisinde kuruyarak kalıp halini almasının ardından çıkarılır, uygulama bölgesi su ile yeniden temizlenir.

Altın maskenin etkileri

Cildin nem ve yağ dengesini düzenleme, arındırma, onarma, yapılandırma, ince kırışıklık giderme, yeni kırışıklıkların oluşmasını önleme, sivilce, siyah nokta, akne tedavilerinde oldukça etkili bir yöntemdir. İçeriğindeki C vitamini ile cildi besleyerek yumuşacık bir cilde kavuşulmasını sağlamasının yanı sıra, hyalüronik asit desteği sayesinde hücre yenilenmesi de sağlar.  Cildin rengini açma özelliği bulunan altın maske, renk tonu farklılıklarını dengeler. Düzenli kullanımda cilt lekelerini ciddi oranda azaltır, güneş lekelerini giderir.

Cildin nem düzeyini başarılı şekilde düzenleyebildiği için kuru ciltlerde sıkça yaşanan çatlak problemini engeller. Özellikle kış aylarında soğuktan yıpranan cildin formunu korumasına yardımcı olmasının yanı sıra, soğuk havanın neden olduğu deformasyonlara karşı da direnç kazanılmasını sağlar.

Altın maske seansları

Her cilt tipine uygulanabilme özelliğiyle alternatifleri arasında fark yaratan altın maskenin yağlı ciltlerde haftada 1, kuru ciltlerde ise 2 haftada bir uygulanması önerilir. Düzenli kullanım sonucunda, uygulama aralıkları cildin ihtiyacına yönelik şekilde yeniden düzenlenebilir.

 

    Not Tags

Leave a Reply