Akne tedavisi, sivilce ve tekrarlayan akneler olarak iki sınıfa ayrılan akne probleminin farklı yöntemlerle tedavi edilip, ciltten arındırılmalarıdır. Akne, temel olarak iki aşamadan oluşur. İlk aşama; sivilce olarak isimlendirdiğimiz, çok inatçı olmayan yerinde çok tahribat ve kalıntı brakmayan, stres ve minimalize hormon değişikliklerinden kaynaklanan akne türüdür. İkinci aşama aknelere göre tedavisi çok daha daha kolay olan hatta çoğu zaman tekrarlamazlar. İkinci aşama akneler ise; cildin ikinci tabakası olan epidermisin altında, ilk aşamaya sivilcelere kıyasla çok daha derinde olan ve kesesi bulunan aknelerdir. Enfeksiyöz yönde tekrarlayan akneler, cilt üzerinde tahribat yaratabilmelerinin yanı sıra tedavileri de daha zordur.

Akne probleminin nedenleri

Akne problemi genellikle ciddi derece hormon bozukluklarından, insülin direncinden, immün sistem yetmezliklerinden veya anemiden kaynaklanır.

Akne tedavisinin detayları

İkinci aşama akne problemi olan hastaların, deri altından tedavi edilmesi gereklidir. Dönem dönem uyku evresine geçseler de çoğu zaman keselerinin dolmasıyla sürekli tekrarlayan akneler, cilt üzerinde çukurlaşma yaratabilir ya da çıbana dönüşebilirler. Akne tedavisi için genellikle mezoterapi yöntemi tercih edilirken, aktivasyonunu yitirmiş aknelerin bıraktığı izlerin tedavisinde kök hücre tedavisinden yararlanılır. Akne tedavisi, ortalama olarak 6-8 hafta sürer.

Akne mezoterapisi: Bu tedavi yönteminde cildin sebum dengesini sağlayacak olan özel bileşenlerden oluşan kokteyl, problemli bölgelerde deri altına enjekte edilir. Yağlanma sorunu giderilen ciltte akne oluşumu durur. Ayrıca kokteylin içeriğinden dolayı ciltte yeni hücre oluşumu tetiklenir, cilt parlak, pürüzsüz ve sorunsuz bir görünüme kavuşur.   Genel olarak 15 günlük aralıklarla uygulanan tedavi kürünün seans sayısı hastaya özel belirlenir.  Mezoterapi uygulaması akne tedavisi için yapıldığında Led terapi ile kombinlenirse çok daha hızlı ve etkili sonuç alınmasını sağlar.

 

Yukarıda belirtilen hizmet Estetikland bünyesinde danışmanlık hizmeti olarak verilmektedir.

    Not Tags