Hızla akıp giden zamana karşı koymak, aldığımız yaşların izini yüzümüzden ve vücudumuzdan silmek ilerleyen teknoloji sayesinde artık çok kolay. Her geçen gün biraz daha gelişen estetik cerrahi teknikleri sayesinde hayalini kurduğumuz güzelliğe en doğal şekilde kavuşabiliyoruz. Bazı durumlarda hayal ettiğimiz güzelliğe kavuşmanın önündeki tek engel kendi korkularımız olabiliyor.

Estetik cerrahi işlemleri hakkında bilinmesi gereken ilk gerçek; diğer cerrahi işlemlerle kıyaslandıklarında daha az riskli olduklarıdır. Plastik cerrahi ameliyatları, cerrahi bir müdahale olduğundan çeşitli risklerden söz etmek mümkün olsa da; işinde uzman bir hekim seçmek ve operasyon öncesi ve sonrası hekimin talimatlarına harfiyen uymak risk faktörünü minimuma indirir.

Doğal Güzellik ve Uyum

Plastik ve estetik cerrahi birimi güzellik algısının matematiksel oranlarla anlaşılabileceğinden yola çıkarak şekillenmiştir. Uygulamalarda asıl amaç; yüz ya da vücut bölgelerinde uyumsuzluk yaratan öğenin uyumlu hale getirilmesidir. Son yıllarda yapılan tüm plastik cerrahi uygulamaları oldukça doğal sonuçlanmaktadır.

Son dönemde estetik uygulamalar ve ameliyatlar lüks olmaktan çıkmış, oldukça yaygınlaşarak ihtiyaç duyulan işlemler haline gelmiştir. Pek çok insan, dış görünüşünde memnun olmadığı özelliklerini çeşitli operasyon ve müdahalelerle değiştirerek kendiyle daha barışık yaşamayı seçmiştir. Özgüveni de doğrudan etkileyen bu durum, kişilerle iletişimlerini bile daha sağlam kurmalarını sağlamaktadır.

Ünlü İsimlerde Çeşitli Müdahaleler Yaptırıyor

Güzellik denince aklımıza ilk gelen pek çok ünlü isim, plastik ve estetik müdahalelerle zamana meydan okuyor. Kim Kardashian, Megan Fox, Victoria Beckham, Madonna, Demi Moore ve Kylie Jenner gibi güzellikleriyle hafızamıza kazınan Holyywood’un ve yabancı magazin basınının gözdesi olan isimler, uyumu ve doğallığı çeşitli müdahalelerle yakalıyor. Ryan Gosling ve Ashton Kutcher burun operasyonu geçiren Hollywood yakışıklıları arasında yer alıyor.

Güzellikleri ile sinema dünyasının en kült isimleri olan Türkan Şoray ve Filiz Akın da sinema dünyasının operasyon geçirmiş isimleri arasında yer alıyor. Ayrıca Pınar Altuğ, Hande Ataizi, Ebru Şallı, Aysun Kayacı ve Deniz Akkaya gibi isimler de estetik uygulama ve plastik cerrahi müdahaleleri geçiren isimlerden.

    Not Tags

Leave a Reply