Cilt lekeleri probleminden şikayetçi ve kimyasal cilt soyma işlemlerinden tedirgin olan hastalar çareyi karbon peeling işleminde buluyor. Karbon peeling; Q-Switched nd-YAG lazer teknolojisi sayesinde güzelliğimizi gölgeleyen cilt lekeleri sorununa kesin çözüm oluyor.

Karbon Peeling, cilt lekelenmesi probleminin yanı sıra cildin aydınlatılmasında, renk farklılıklarının giderilmesinde, gözenek sıkılaştırmada, ciltte meydana gelen yağlanma düzensizliklerinde, yüzeysel kırışıklıkların açılmasında ve anti-aging tedavilerinde de tercih edilen bir yöntemdir.

Karbon Peeling Her Mevsim Uygulanabilir

Bilindiği üzere bazı medikal cilt bakım ve tedavi uygulamaları güneşle etkileşime girerek ciltte lekelenmelere neden olabilir. Karbon peeling, leke oluşumu riskini tetikleyen uygulamalardan biri olmadığı için her mevsim rahatlıkla uygulanabilir.

Yatkınlıkları nedeniyle koyu renk tenlerde bile leke oluşumu riski yaratmayan karbon peeling, hızlı sonuç veren yöntemlerden biri olmasıyla da ön plandadır. Karbon Peeling işleminin seans sayıları ve düzenleri hangi cilt problemine yönelik uygulandığına göre değişkenlik gösterir. Genellikle 1-2 hafta aralıklarla uygulanan seanslar, hormonal etkilere bağlı gelişen “melasma” adı verilen cilt lekeleri tedavisi için yapılıyorsa daha uzun aralıklarla uygulanır. Seans sayıları ise; 4-10 seans arasında değişebilir.

Karbon Peeling Yaptıranları Dikkat Etmesi Gerekenler

  • Karbon peeling güneşle etkileşime girmeyen bir uygulama olsa da yapıldığı gün güneşe çıkmamaya özen gösterilmesi gerekir.
  • Hastanın tedavi süresince, gün içerisinde 4 saat ara ile güneş koruyucu kullanması gerekmektedir.
  • Karbon peeling seansının yapıldığı gün boyunca makyaj yapılmamalıdır.
  • İşlemden sonra en az 6 saat boyunca uygulama bölgesinin suyla teması engellenmelidir.
  • Kısa vadede maksimum 10 seans uygulanabilecek bir tedavi yöntemidir.
  • Karbon peeling ile ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri; 1-2 hafta aralıklarla uygulanan 6 seans sonrasında cildin hassasiyet gösterebileceğidir. Bu neden sonraki seanslar 1 ay ara ile yapılmalıdır.
  • Tedavi süresince denize gidilmemesi ve uzun saatlerce güneşe maruz kalınmaması işlemin daha sağlıklı sonuç vermesini sağlayacaktır.
  • Karbon peeling seanslarından sonra ciltte kabuklanma, kızaıklık ya da tahriş gibi yan etkilere neden olmaz. Hassas ciltlerde ilk seans sonrasında hafif bir pembeleşme meydana gelmesi normal kabul edilir. Bu durum birkaç saat içerisinde kendiliğinden etkisini yitirir.

Kişisel bakımlarınız için en etkili tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için 0212 257 34 34 numaralı telefondan veya iletişim formundan uzmanlarımızla ile iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Leave a Reply