Cildimizi nasıl korumalıyız?

Cilt bakımı, mevsim şartlarının neden olduğu deformasyonlara karşı cildin direncini arttırarak, oluşabilecek tahribatları önler. Yaz aylarında güneş ve hava sıcaklıklarıyla beraber ter bezlerinin dokular üzerinde yaptığı tahriş sonucu ortaya çıkan isilikler ve en önemlisi cilt üzerinde oluşan lekeler birçok insan için kabus haline dönüşüyor. Kış aylarının başlamasıyla birlikte birçok kişi cilt üzerinde yaşanan tahribatları yok etmek, soğuk havanın neden olabileceği deformasyonu önlemek ve daha sağlıklı bir cilde kavuşmak için cilt bakımı yaptırmaya yöneliyor.

Yaz aylarında cilt yapısının sağlıklı, esnek ve sıkı kalması için büyük önem taşıyan kollajen ve elastin gibi proteinler azalarak, ciltte elastikiyet kaybına sebep oluyor. Cilt bakımı yardımıyla ciltteki problemler giderilmediği takdirde, cilt kendini bırakarak, kırışıklık ve yaşlanma problemlerini hızlandırıyor.

Her insan cildinin ışıl ışıl, pürüzsüz bir yapıda ve esnekliğini yitirmemiş olmasını ister. Mevsim değişimleri, yaşın ilerlemesi, sigara ve alkol kullanımları cilt dokularına zarar vererek, cildin kendisini yenilemesini durduruyor. Bu durum cildin nemden uzak ve sağlıksız görünmesine neden oluyor.

Evde Cilt Bakımı Yapabilir Miyim?

Evde yapılan bakımlar çoğu zaman bazı cilt problemlerini çözüme kavuşturamaz hatta bilinçsizce kullanılan yanlış ürünler yeni cilt  sorunlarını tetikleyebilir. Genişlemiş gözenek yapısı, akneli ve siyah noktalarla dolu bir cildin tedavisi ev ortamında ne yazık ki mümkün değildir. Cilt yapısını tazelemek ve cilt problemlerinden uzaklaşmak isteyen kişinin profesyonel kabin bakımına ihtiyacı vardır.

Cilt Bakımı İhmale Gelmez

Hiç kimse elastikiyetini kaybetmiş, akneli ve geniş gözenekli bir cilt yapısına sahip olmak istemez, herkes estetik duran ve ışıl ışıl parlayan sağlıklı bir cilde sahip olmak ister. Genetik etkiler ve çevresel faktörlerle tazeliğini kaybetmiş cildimize bir bebek özeniyle yaklaşmak gerekir. Peki cildimizin onarımında profesyonel bir yardımcı olan cilt bakımı yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

  • Evde uygulanan cilt bakımı ile alanında uzman bir yerde uygulanan bakım tamamen farklıdır.
  • Bakım yapılacak olan yerin hijyenik, cilt bakımı yapan kişinin uzman olmasına dikkat edilmelidir.
  • Kişiye özgü bir tedavi yönteminin uygulanması çok önemlidir. Cilt analizi yapıldıktan sonra, kişinin ihtiyacı olan vitamin ve protein yapısının doğru belirlenmesi büyük önem taşır.
  • Ucuz değil kaliteli bir yer aranmalıdır.
  • Cilt üzerinde oluşmuş kirli derinin atılması cildin nefes alarak tazeliğine ulaşması için fazlasıyla önemlidir.
  • Cilt sorunlarının bir sağlık problemi olduğu ve ihmal edilmemesi gerektiği unutulmamalıdır.

Kişisel bakımlarınız için en etkili tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için 0212 257 34 34 numaralı telefondan veya iletişim formundan uzmanlarımızla ile iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Leave a Reply