Tepkilerimizi ifade etmek adına kullandığımız mimikler hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Ancak zaman içinde sıkça kullandığımız mimiklerimiz yüzümüzün belli bölümlerinde bıraktıkları çizgilerle kendilerini belli ediyorlar. İnce çizgilerden ve kırışıklıklardan kurtulmak için tercihimiz botoks oluyor. Fakat botoksun tercih edilme nedenleri bununla sınırlı değil.

Botoks Yaptırmamızın Diğer Sebepleri

2013 yılında yapılan araştırmalara göre; dünya çapında 5 milyondan fazla botoks işlemi uygulanmış. Sadece bu araştırmadan bile yola çıkarak botoksun vazgeçilmez medikal işlemler arasında ilk sırayı aldığından söz edebiliriz. Botoksun tercih edilme nedenleri ve bu kadar popüler oluşunun sırrı ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Botoksun etkisi klinik olarak kanıtlanmıştır. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından 1989 yılında onaylanan botoks, etkisini de kanıtlamış oldu. Tedavinin her yıl başarıyla uygulanma oranı diğer insanlar üzerinde de ilginin artmasına neden oldu ve uygulama en inanılan ve güvenilen medikal işlemlerden biri haline geldi. Zaman içinde pek çok ünlü yıldızın da botoks tedavisi yaptırdıklarının duyurulmasıyla kamuoyunda da popüler hale geldi.
  • Botoks uygulaması çok hızlı bir tedavi olması nedeniyle hastaya zaman tasarrufu sağlaması da botoksun tercih edilme nedenleri arasında üst sıralarda yer alıyor. Artan hayat temposu ve uzayan mesai saatleri nedeniyle vakit artık çok daha değerli bir hale geldi. Dolayısıyla bu tip tedavilerde insanlar daha kısa sürede daha iyi ve etkili hizmete ulaşmanın değerini keşfettiler. İşte tam da bu noktada botoks; 20 dakika içerisinde uygulanabilmesi ve 48 saat içinde etkili sonucu gözler önüne serebilmesi ve 10 gün sonra 4-6 ay koruyacağı nihai etkiye ulaşması nedeniyle daha da popülerleşen bir seçenek halini aldı.
  • Botoksun günlük rutini aksatmaması da hastalar tarafından tercih edilme nedenlerinden biridir.
  • Botoks, güzelleşmek adına yaptırılabilecek işlemler arasında maddi anlamda en rahat ulaşılabilir olan tedavi şeklidir.
  • Sadece güzelleşmek için değil aşırı terleme sorununda ve nörolojik kaynaklı (şaşılık, migren gibi) bazı hastalıkların da tedavisinde uygulanabilir. Bu özelliğiyle halk arasında kulaktan dolma bir inanış olan “botoks yılan zehridir” şeklindeki bilgi kirliliğini de egale ederek protein bakımından zengileştirilmiş bir ilaç olduğu da kanıtlanmıştır.

Botoks işlemleri; Allergan marka ürün kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Kişisel bakımlarınız için en etkili tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için 0212 257 34 34 numaralı telefondan veya iletişim formundan uzmanlarımızla ile iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Leave a Reply