Botoks zehir değildir

Botoks özellikle göz çevresi, alın ve kaş bölgesinde yaşlanma ile birlikte belirginleşen mimik çizgilerini ortadan kaldıran başarılı bir cilt gençleştirme işlemidir.

Botox, Clostridium Botulinum isimli bakteriden elde edilerek medikal tıp alanında değişik tedavi yöntemlerinde kullanılan protein yönünden zenginleştirilmiş bir ilaçtır. Botoks işlemi sinir uçlarındaki etkileşimi engelleyerek, etki ettiği noktadaki hareket mekanizmasını kısıtlandıran başarılı cilt gençleştirme yöntemidir . Laboratuvar ortamında da üretilebilen botoks ilacı, etki ettiği bölgede hareketi kısıtlayarak bölgede oluşan mimik çizgilerinin oluşumunu engeller.

Plastik cerrahi ve kozmetik alanında başarılı sonuçlar veren işlem, terleme tedavisinde de oldukça tercih edilen medikal uygulamalar arasındadır. ABD’de yapılan istatistiklere göre botoks dünya üzerinde en çok uygulanan medikal tedavi yöntemidir.

Kırışıklara Elveda Diyin!

15 yıldır yüz bölgesinde oluşan mimik çizgileri ve terleme tedavisinde bir hayli olumlu dönüşümler sağlayan botoks kadın erkek farketmeksizin birçok insan için tercih sebebidir.

Çevresel etkiler, yaşlılık, mimik hareketleri ve kollajen yapısının azalmasıyla birlikte cilt üzerinde derin çizgiler oluşur. Özellikle kaş arası çizgi, alın bölgesi ve göz çevresinde ortaya çıkan dinamik çizgilenmeler, bu durumdan müzdarip kişiler üzerinde; yaşlı ve  estetikten uzak bir görünüm oluşmasına sebep olur.

Uygulandığı bölgede sinir ve kas yapısı iletişimini keserek oluşmuş çizgileri yok ederek, potansiyel kırışıklıkların önüne geçer.

Botoks işleminin uygulandığı bölgeler nelerdir?

Alın Botoksu: Alın bölgesi üzerinde yaş, çevresel etkiler, mimik hareketleri, sigara ve alkol kullanımı ile birlikte yatay bir şekilde oluşarak estetik algıyı bozan kırışıklıklar, alın botoksu ile yok edilmektedir.  İnce uçlu iğnelerle kişinin ihtiyaçlarına göre uygulanan botoks tekniği, uygulama yapılan bölge ile sinirler arasındaki bağlantıyı bloke ederek, çizgilerin ortadan kaldırılmasını hedefler.

Göz Çevresi Botoksu: Güldüğümüz zaman göz çevresi etrafında alt alta sıralanmış çizgiler şeklinde kendini gösteren, kaz ayakları olarak da tabir edilen göz çevresi kırışıklıkları tedavi işlemi ertelendikçe belirginliğini artırarak derinleşir. Göz çevresine uygulanan bu yöntemle birlikte çizgiler yok edilir ve göz çevresinde oluşacak olan derinleşmelerin önüne geçilir.

Kaş Arası Botoksu: Kaş arası bölgesi; kaş arası çizgilerinin derinliğine bağlı olaraktan dolgu işlemiyle paralel olarak ilerleyebilir. Firavun çizgileri olarak da adlandırılan bu çizgiler, bu problemle karşı karşıya kalan kişileri olduğundan sert gösterir. Kaş arası botoksu ile kaş arasında oluşan ve kişinin görünümünü değiştiren çizgiler başarılı bir şekilde yok edilir.

Dudak Botoksu: Dudak üzerinde oluşan çizgilerin yok edilmesinde kullanılan tekniktir. Dudak üzerine enjekte edilen protein dudakları dolgunlaştırmaz. Dudak üzerindeki çizgilerin yok edilmesi için botoks, dudağa hacim ve dolgunluk kazandırmak içinse dolgu işlemi tercih edilmelidir.

Çene Botoksu: Çene ucu üzerinde ortaya çıkan kırışıklıkların yok edilmesinde kullanılan tekniktir.

Boyun Botoksu: Boyun bölgesi üzerinde birbirine paralel olarak ortaya çıkan çizgilerin yok edilmesinde kullanılan başarılı bir tekniktir. Bu yöntem ile boyun yağları ve sarkmalarının da önüne geçilir.

Burun Botoksu: Ameliyatsız burun estetiği tekniklerinden olan botoks yöntemi ile gülme esnasında aşağıya doğru inen burun yapısı düzeltilerek, burun ucunun yukarıya kaldırıldığı tekniktir.

Diş Eti Botoksu: Üst çene yapısı problemi yaşayan, ve güldükleri zaman diş etleri olduğundan fazla bir şekilde ortaya çıkan kişiler için uygulanan tedavi yöntemidir. İşlem ile birlikte sorun ortadan kaldırılarak, hastaya estetik bir gülüş kazandırılır.

Migren Botoksu: Başın ön kısımlarından başlayarak dayanılması güç ataklar doğuran migren ağrıları uygulanan tedavi yöntemiyle,  uygulanan tedavinin etki süresince son bulur.

Botoks etkisini ne kadar sonra yitirir?

Botoksun etki süresi 4 ile 6 ay olarak değişkenlik göstermektedir.

Kişisel bakımlarınız için en etkili tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için 0212 257 34 34 numaralı telefondan veya iletişim formundan uzmanlarımızla ile iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Leave a Reply